Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

DRUGI ODCINEK ULICY STREFOWEJ WYBUDOWANY

Data dodania: 2018-10-09

9 października nastąpił odbiór robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. „Budowa drogi oraz infrastruktury towarzyszącej niezbędnej do rozwoju terenów inwestycyjnych". Inwestycja polegająca na budowie drugiego odcinka ulicy Strefowej została pomyślnie zrealizowana.


W ramach zadania wybudowany został 330 - metrowy odcinek drogi (jezdni o szerokości 7 m i chodnika) wraz z odwodnieniem. Ponadto wzdłuż drogi zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe.

 

Zakończono II etap budowy ulicy Strefowej. Tak prezentuje się nowo wybudowany odcinek drogi.
 

 

Inwestycja realizowana była przez firmę JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Jej koszt to ponad 2 miliony złotych. Więcej na ten temat przeczytać można TUTAJ.
Warto dodać, że milion złotych na ten cel przekazany został z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Więcej na ten temat przeczytać można TUTAJ.
 
 

Tak wyglądał obszar ulicy Strefowej przed budową drugiego odcinka drogi

 


Zadanie to stanowiło kontynuację budowy I etapu ulicy Strefowej - inwestycji zrealizowanej w 2016 roku, dzięki której w strefie ekonomicznej lokuje się obecnie m.in. zakład produkcyjny LEAR (Czytaj więcej - tutaj oraz tutaj).

Miasto Bieruń rozbudowuje infrastrukturę drogową w strefie ekonomicznej w celu przyciągniecia atrakcyjną ofertą inwestycyjną kolejnych inwestorów.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-10-09 16:36:07 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie