Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

SPOTKANIE INFORMACYJNO-EDUKACYNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Data dodania: 2018-09-12

Informujemy, że w dniu 16.09.2018 r.  w kinoteatrze „Jutrzenka” przy ul. Spiżowej 4 w Bieruniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców gminy, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkanie jest organizowane przez Ministerstwo Środowiska.

Informacja o możliwości dofinansowania termomodernizacji budynków oraz wymiany źródeł ciepła:

Ministerstwo Środowiska uruchamia program „Czyste powietrze”, który zakłada finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła. W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub  biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne   i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 32 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.


Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-09-12 13:08:32 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie