Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

KU KOŃCOWI ZMIERZA REMONT ULICY REMIZOWEJ

Data dodania: 2018-08-07

Kończy się gruntowny remont ulicy Remizowej w Bieruniu Nowym. Już wkrótce mieszkańcy korzystać będą mogli z funkcjonalnej, komfortowej, w pełni bezpiecznej drogi.

Przypomnijmy, że inwestorem jest powiat bieruńsko - lędziński, ale gmina Bieruń współfinansuje tą inwestycję. Dodatkowo, gmina Bieruń zmodernizuje oświetlenie zewnętrzne na przebudowywanej drodze. Czytaj więcej - KLIKNIJ.

W ramach zadania przebudowane zostały: jezdnia, obustronny chodnik, zatoki postojowe oraz zjazdy do posesji. Już wkrótce gmina Bieruń zainstaluje oświetlenie ledowe wzdłuż ulicy Remizowej. Czytaj więcej - KLIKNIJ.

Wartość zadania, którego inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński to 1 523 966,00 zł. Miasto Bieruń współfinansuje inwestycję przeznaczając na ten cel  650 000,00 zł.

Przypomnijmy, że ulica Remizowa była niegdyś drogą gminną. W 2016 roku przekazana została powiatowi. Starostwo Powiatowe rozpoczęło działania zmierzające do rozpoczęcia gruntownego remontu drogi. W kwietniu tego roku podpisana została umowa z wykonawcą - Firmą Usługowo-Budowlaną FIL-BUD z Katowic na realizację tego zadania. W skutek tych dzialań, za kilka dni cieszyć się będziemy zmodernizowaną ulicą Remizową. Dowiedz sie więcej klikając TUTAJ. 

 

 

 
W związku z gruntownym remontem ulicy Remizowej, gmina Bieruń dodatkowo zmodernizuje oświetlenie zewnętrzne na przebudowywanej drodze.
 
 
Warto podkreślić, że już wkrótce ruszy również przebudowa ulic Kosynierów i Ofiar Oświęcimskich, które znajdują się w pobliżu remontowanej ulicy Remizowej. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj. W najbliższym czasie zmodernizowany zostanie również budynek dworca PKP w Bieruniu Nowym oraz infrastruktura mu towarzysząca. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.Relizacja wszystkich tych inwestycji sprawi, że w tej części Bierunia Nowego  powstanie naprawdę funkcjonalna i estetyczna przestrzeń publiczna.
 
 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-08-09 09:34:36 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie