Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

TRWA BUDOWA DRUGIEGO ODCINKA ULICY STREFOWEJ

Data dodania: 2018-08-07

Rozpoczęły się prace związane z realizacją II etapu budowy ulicy Strefowej w Bieruniu. Inwestycja ta obejmuje wybudowanie kolejnego odcinka drogi (jezdni oraz chodnika) wraz z odwodnieniem oraz instalację nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego w technologii LED.

Zadanie to stanowi kontynuację budowy I etapu ulicy Strefowej - inwestycji zrealizowanej w 2016 roku, dzięki której w strefie ekonomicznej lokuje się obecnie m.in. zakład produkcyjny LEAR (Czytaj więcej - tutaj oraz tutaj).

Zadanie pn. „Budowa drogi oraz infrastruktury towarzyszącej niezbędnej do rozwoju terenów inwestycyjnych" realizowane jest przez firmę JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Jego koszt to ponad 2 miliony złotych. Prace budowlane zakończone mają być pod koniec września tego roku. Więcej na temat inwestycji przeczytać można TUTAJ.


Trwa budowa drugiego odcinka ulicy Strefowej

Miasto Bieruń rozbudowuje infrastrukturę drogową w strefie ekonomicznej w celu przyciągniecia atrakcyjną ofertą inwestycyjną kolejnych inwestorów. Nowi inwestorzy to między innymi nowe miejsca pracy oraz znaczące wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku od nieruchomości.


Pierwszy odcinek ulicy Strefowej oddany do użytku został w roku 2016.


Warto przypomnieć, że realizowana inwestycja dofinansowana została z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. (Czytaj więcej - kliknij). Podkreślmy, że gmina Bieruń otrzymała 2 miliony złotych dotacji, którą przeznaczyła na dwa duże zadania - po  milionie złotych na każde. (Czytaj więcej - kliknij).

Pierwszym z zadań jest właśnie budowa ulicy Strefowej oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ta kosztuje 2 050 557,54 zł, z czego 1 000.000,00 zł pochodzi z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Więcej informacji na temat tej inwestycji przeczytać można TUTAJ.

 Natomiast w ramach drugiego zadania budowane są dwa nowoczesne parkingi samochodowe na ulicach Granitowa i Licealna, na których docelowo zaimplementowany zostanie system „Roweru metropolitalnego". Również to zadanie wsparte jest przez Fundusz Solidarności kwotą 1 000.000,00 zł.  (Czytaj więcej - kliknij).drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-08-11 11:17:34 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie