Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ZAKOŃCZONO INWESTYCJĘ OŚWIETLENIOWĄ NA OSIEDLU DOMY POLNE

Data dodania: 2018-08-06

Dobiegła końca inwestycja polegająca na wymianie oświetlenia zewnętrznego na osiedlu Domy Polne. W ramach zadania pn. Instalacja efektywnego energetycznie oświetlenia na terenie Gminy Bieruń – Zadanie nr 6: Budowa i przebudowa oświetlenia osiedla Domy Polne w Bieruniu zainstalowanych zostało około 20 opraw oświetlenia zewnętrznego typu LED.

Inwestycja zrealizowana została przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowego „ELMAX” z  Tychów. Jej koszt to blisko 119 000,00 zł.

Inwestycja polegała  na wymianie obecnego ulicznego oświetlenia kablowego na oświetlenie nowoczesne enegooszczędne w technologii LED.

 

Warto podkreślić, że każda oprawa typu LED wyposażona jest w sterownik lokalny, który łączy się z centralnym systemem sterowania i zarządzania oświetleniem. Dzięki temu, oświetleniem ulicznym można sterować w podziale 1/3, 2/3 lub 100% mocy. Sterownik z wbudowanym przekaźnikiem umożliwia również fizyczne wyłączanie i włączanie opraw.  Rozwiązanie to jest ekonomicznie bardzo korzystne. Zastosowanie technologii LED docelowo doprowadzi do znacznego obniżenia kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego, zwiększając jednocześnie jego funkcjonalność i niezawodność.

 

Najważniejsze korzyści płynące z zamontowania opraw oświetleniowych oświetlenia ulicznego w technologii LED:

- Energooszczędność (Niższe rachunki za prąd)

- Ekologiczność (Niska emisja spalin)

- Efektywność (Znacznie lepsza widoczność)

- Funkcjonalność (Możliwość sterowania oświetleniem)

- Trwałość (Długa żywotność)

 

Warto podkreślić, że miasto Bieruń pozyskało na realizację tej inwestycji środku unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-08-07 08:55:31 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie