Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

MOC ATRAKCJI I WSPÓLNEJ ZABAWY - FESTYN NA OSIEDLU GRANITOWA

Data dodania: 2018-08-06

Istne szaleństwo - tak w skrócie opisać można to, co działo się w ostatnią sobotę, 28 lipca na osiedlu Granitowa w Bieruniu Nowym. Koncerty, przedstawienia i konkursy dla dużych i małych to tylko niektóre atrakcje, które czekały na mieszkańców.

 

Tej imprezy dosłownie nie dało się przegapić. Choć festyn odbył się na nowo wybudowanym parkingu przy Powiatowym Zespole Szkół, było go widać, a co najważniejsze... słychać z dużej odległości. Przybyłych mieszkańców witały olbrzymie dmuchańce i mechaniczny byk, którego nie mogło zabraknąć na imprezie w stylu country. Tuż za nimi rozpościerał się obraz kolorowych namiotów i parasoli. Widok ten powodował wielki uśmiech, szczególnie u najmłodszych mieszkańców Bierunia. Dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki obrazek oznacza tylko jedno - kolorowe zabawki lub pyszne przekąski.
Rozgrzewkę zaczęliśmy w sportowym duchu - dzieci brały udział w konkursach sportowych lub korzystały z możliwości przejażdżki wszędołazem z OSP Czarnuchowice. Ten, kto chciała odpocząć od silnego słońca mógł schować się pod namiotem i pomalować twarz lub wykonać kolorowy tatuaż. Wielu uczestników zabawy odwiedziło również okoliczne stoiska, gdzie można było m.in. popróbować miodów produkowanych w pasiekach Kazimierza Wiśniowskiego, który oprócz rozdawania słodkich specjałów raczył wszystkich chętnych opowieścią o tym jak istotne są pszczoły. Nieco dalej znajdował się kącik plastyczny, w którym dzieci tworzyły piękne prace.


Jak to często bywa przy dobrej zabawie, czas uciekał nieubłaganie. Już o godz. 17.00 wszyscy najmłodsi zgromadzili się przy scenie, aby obejrzeć przedstawienie o symbolu Bierunia - utopcu. Po tym ciekawym widowisku nie zwolniliśmy ani na chwilę, bo na scenie pojawił się już zespół "Nuta", który porwał wszystkich do tańca. Aby jednak tancerze tak szybko się nie zmęczyli, po kilku utworach organizowane były konkursy sprawnościowe dla całej rodziny.drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-08-06 14:50:13 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie