Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ULICA GRANITOWA ODDANA DO UŻYTKU

Data dodania: 2018-08-06

Zakończyła się modernizacja ulicy Granitowej w Bieruniu Nowym. Wyremontowany odcinek drogi zyskał zupełnie nowe oblicze i oddany już został do użytku mieszkańców.

 
Przypomnijmy, że w maju tego roku rozpoczęła sie gruntowna przebudowa kolejnego odcinka ulicy Granitowej w Bieruniu Nowym - realizowana w ramach zadania pn. Remont drogi ul. Granitowej nr 480057S w Bieruniu – etap III. Więcej na ten temat przeczytać można TUTAJ. Była to kontynuacja inwestycji prowadzonej od kilku lat, której poprzedni etap zakończył sie w 2015 roku (Czytaj więcej).

 
We wtorek, 31 lipca, oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi. Inwestycja obejmowała remont jezdni od punktu, na którym zakończono poprzedni etap zadania do zjazdu na wysokości budynków mieszkalnych przy ul. Granitowej 35-45 (przy butikach), a także chodnika po obu stronach jezdni oraz istniejącej zatoki postojowej. Wymienione zostały również wpusty uliczne służące odwodnieniu jezdni.(Czytaj więcej)
 
Jezdnia wykonana została z betonu asfaltowego, chodniki z kostki betonowej, natomiast stanowiska postojowe częściowo z kostki betonowej, a częściowo z betonu asfaltowego. Czytaj więcej. Koszt inwestycji to 468 066, 06 zł. Czytaj więcej.

 

 

 

Warto podkreślić, że w tym roku na osiedlu Granitowa realizowane są liczne inwestycje miejskie – kliknij tutaj. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczedne w technologii LED (kliknij tutaj). W sąsiedztwie „Orlika” przy Powiatowym Zespole Szkół budowany jest parking na 44 samochody wraz z małą architekturą i elementami zieleni (kliknij tutaj). Ruszył też IV etap modernizacji drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa (kliknij tutaj).

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-08-06 14:30:07 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie