Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

WYRÓŻNIENIE DLA BURMISTRZA BIERUNIA ZA WKŁAD W ROZWÓJ SPORTU WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

Data dodania: 2018-06-11

Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica został uhonorowany za wkład w wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, oparte na zasadach fair play. To ogólnopolskie wyróżnienie przyznała mu Kapituła Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym RP w Warszawie.

 
W sobotę, 9 czerwca burmistrz wraz z delegacją bieruńskich sportowców pojechał na Jasną Górę, by uczestniczyć w uroczystej gali i odebrać przyznane mu wyróżnienie. Towarzyszyli mu przedstawiciele pięciu bieruńskich klubów sportowych: KS PIAST Bieruń, KS UNIA Bieruń, UKS GOL Bieruń, UKS UNIA Bieruń oraz KS RONIN.
 

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w Auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie. Wraz z zarządem Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego wyróżnienie burmistrzowi Bierunia wręczył ks. prałat Mirosław Mikulski, wieloletni duszpasterz sportowców.

 

Ceremonia wręczenia samorządowcom wyróżnień za wkład w rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży była wydarzeniem towarzyszącym 28. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sportowców do Matki Boskiej Częstochowskiej, dlatego też burmistrz wspólnie z bieruńskimi sportowcami i ich trenerami uczestniczył we mszy świętej odprawionej w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.


Celem działania Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP jest dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną, w oparciu o zasady etyki Kościoła Katolickiego. Ponadto stowarzyszenie podejmuje i prowadzi działania pożytku publicznego oraz upowszechnia i popularyzuje sport.

 

 

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-06-11 15:43:44 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie