Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

FESTYN W ŚCIERNIACH - WIELE SIĘ DZIAŁO!

Data dodania: 2018-06-11

W ubiegłą sobotę w Ścierniach odbył się festyn rodzinny, w trakcie którego nie brakowało ciekawych atrakcji, ogromnych emocji i bardzo dobrej zabawy.

Festyn rozpoczął się od poświęcenia zrewitalizowanego boiska sportowego i oficjalnego oddania go do użytku mieszkańców. Aktu poświęcenia, na prośbę mieszkańców Ścierń, dokonał Ksiądz Proboszcz Janusz Kwapiszewski. Pierwszego gola na nowo otwartym obiekcie strzelił burmistrz Krystian Grzesica... do bramki bronionej przez radną Marię Sitko. Następnie burmistrz - dla upamiętnienia dnia otwarcia boiska w Ścierniach - złożył na „historycznej” piłce swój podpis.

W trakcie festynu swój występ artystyczny miał zespół folklorystyczny „Ściernianeczki”, który – jak zwykle – spisał się na medal. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w grach i konkursach dla nich przygotowanych. Nie zabrakło też chętnych do korzystania z nowego boiska! Dodatkową atrakcją słonecznego popołudnia w Ścierniach był  pokaz capoeiry w wykonaniu grupy z Tychów. Wieczór uwieńczony został zabawą taneczną.

 

 Więcej zdjęc z festynu w Ścierniach znajduje sie - tutaj.

 

O godzinie 17.00 wystartował bieg „Chwalisz czy nie chwalisz – lotej z nami”, którego organizatorami byli: BOSiR, Towarzystwo Turystyki Aktywnej w Bieruniu,  grupa biegaczy ze Ścierń o nazwie Chwalisz czy nie chwalisz – lotej z nami oraz mieszkańcy Ścierń. W biegu na dystansie 5,25 km udział wzięło blisko 200 zawodników.

Oto wyniki biegu:

Najszybsze panie (kat. open) 2 edycji biegu "Chwalisz czy nie chwalisz - lotej z nami".

I miejsce - ROKSANA KOLONKO, Międzyrzecze

II miejsce - MONIKA PŁOSKA, Katowice

III miejsce - BARBARA DŁUGAJCZYK, Lędziny

 

Najszybsi panowie (kat. open) 2 edycji biegu "Chwalisz czy nie chwalisz - lotej z nami".

I miejsce - PRZEMYSŁAW MENDYK, Bobrek

II miejsce - ROBERT ADAMSKI, Bieruń

III miejsce - PAWEŁ SZCZYGIEŁ, Bieruń

 

  Więcej zdjęć z biegu w Ścierniach znajduje sie - tutaj.

 

 

Przypomnijmy, że koszt rewitalizacji boiska sportowego przy ulicy Kamiennej w Ścierniach to około 120 000 zł. Na boisku wymieniona została nawierzchnia na nowoczesną, syntetyczną, w pełni bezpieczną, kolorową...
Boisko jest wielofunkcyjne - można na nim grać w piłkę nożną (zainstalowano nowe bramki), koszykówkę (odrestaurowano dotychczasowe kosze), a także w siatkówkę i tenis (istnieje możliwość montażu słupków i siatki).

 

A oto jak prezentuje sie zrewitalizowane boisko w Ścierniach:

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-06-11 11:09:34 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie