Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

Z WIZYTĄ W UKRAIŃSKIM OSTROGU

Data dodania: 2018-06-07

W pierwszy weekend czerwca, mieszkańcy Bierunia odwiedzili partnerskie miasto – Ostróg na Ukrainie, gdzie - jak co roku - przyjęto ich z wielkim entuzjazmem i serdecznością. Wspólnie z gospodarzami obchodzili święto ich miasta.

Ukraińskie rodziny bardzo gościnnie przyjęli naszych mieszkańców w swoich domach, oferując im – już tradycyjnie – noclegi, posiłki i wspólnie spędzony czas. Nie zabrakło wzruszeń, gestów przyjaźni i bardzo dobrej zabawy.

 

Jedną z atrakcji pobytu w Ostrogu była niezwykle interesująca wycieczka po mieście, przygotowana i przeprowadzona przez zwycięzcę konkursu mowy polskiej z Ostroga. Ponadto, specjalnie z myślą o naszych mieszkańcach, gospodarze zorganizowali Dzień Kultury Ukraińskiej, w trakcie którego prezentowano pieśni, tańce i stroje ludowe.

W uroczystościach związanych z obchodami Dni Ostroga udział wzięła również oficjalna delegacja naszego miasta: burmistrz Krystian Grzesica, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Wróbel oraz radny miejski Sylwester Ficek. W części oficjalnej uroczystości nastąpiło odsłonięcie upamiętniających wydarzenie drogowskazów, na których zaznaczone zostały miasta partnerskie Ostroga, w tym Bieruń. Na drogowskazach tych, dla podkreślenia bliskich relacji między społecznościami miast, władarze zapięli pamiątkowe kłódki.

Przedstawiciele władz naszego miasta, w imieniu mieszkańców Bierunia ofiarowali burmistrzowi Ostroga Aleksandrowi Shikerowi obraz autorstwa Beaty Plewniok, bieruńskiej malarki, która w kwietniu tego roku w Domu Kultury „TRIDA”  miała wystawę swoich prac.

W drodze powrotnej mieszkańcy Bierunia odwiedzili Lwów, gdzie na Cmentarzu Orląt Lwowskich przedstawiciele władz Bierunia zapalili znicze.

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-06-07 14:45:29 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie