Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

III TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA BIERUNIA SAMOCHODÓW ZDALNIE STEROWANYCH

Data dodania: 2018-06-04

Sobota, 2 czerwca stała się wielkim świętem konstruktorów - zarówno tych małych, jak i całkiem doświadczonych. Do zawodów zgłosiło się blisko 30 zawodników, którzy walczyli ze sobą w aż czterech kategoriach wiekowych.

Turniej o Puchar Burmistrza samochodów zdalnie sterowanych odbył się w Bieruniu już po raz trzeci. Jak wspominają organizatorzy - Wojciech Mrozek i Marek Kalinowski, turniej ten z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji w szranki stanęło blisko 30 zawodników. Zdecydowana większość pochodzi z Bierunia, choć nie brakowało tu, przedstawicieli takich miast, jak Jaworzno, Bojszowy, Lędziny, Imielin, a nawet Sosnowca, czy Wojakowa.


To, co stanowi stały element zawodów to przede wszystkim dobra zabawa. - Naszą działalność kierujemy do dzieci. Chcemy zarazić ich pasją i odciągnąć od różnego rodzaju zagrożeń - wyjaśnia Marek Kalinowski. - Po otwarciu bieruńskiej modelarni uświadomiliśmy sobie, że jest to bardzo dobry pomysł. Członków przybywa, a podczas zajęć powstają coraz to lepsze konstrukcje - zaznacza.

Poziom turnieju jak zwykle był bardzo wysoki. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w aż czterech kategoriach: przedszkola i 1 klasa szkoły podstawowej, 2-5 klasa szkoły podstawowej, klasa 6 do gimnazjum oraz kategoria open. Pamiątkowe nagrody i puchary wręczał zastępca burmistrza, Sebastian Macioł.drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-06-04 16:05:03 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie