Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

PODPISANO POROZUMIENIE W SPRAWIE BUDOWY NOWEJ DROGI W POBLIŻU ULICY OŚWIĘCIMSKIEJ

Data dodania: 2018-05-15

10 maja Burmistrz Krystian Grzesica podpisał porozumienie z przedstawicielem firmy Panattoni Europe, na mocy którego w rejonie ulicy Oświęcimskiej wybudowana zostanie droga obsługująca projektowane centrum logistyczne, mające powstać w najbliższych latach.

 


Firma Panattoni Europe ma w planach wybudować i uruchomić na terenie Bierunia centrum logistyczne. Aby jednak takie centrum mogło funkcjonować niezbędna jest budowa nowej drogi.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, firma Panattoni zaprojektuje, a następnie wybuduje z własnych środków drogę, którą przekaże na rzecz gminy Bieruń. Docelowo będzie to droga publiczna gminna.


Firma Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku swojej działalności zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. Celem firmy jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie i dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb wielofunkcyjnych budynków magazynowych. Na potrzeby rozwoju swojej działalności zajmuje się zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju.


Centrum logistyczne - zdjęcie poglądowe


Centrum logistyczne to obiekt przestrzennie funkcjonalny wraz z infrastrukturą i organizacją, w którym realizowane są usługi logistyczne związane z przyjmowaniem, magazynowaniem, rozdziałem i wydawaniem towarów. Dzięki centrom logistycznym można znacznie efektywniej realizować wszystkie czynności spedycyjne, logistyczne oraz transportowe w każdej branży.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-05-16 07:58:50 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie