Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

"SAGI GÓRNOŚLĄSKIE" JUŻ W SPRZEDAŻY!

Data dodania: 2018-05-09

W ostatnim czasie pojawiła się kolejna publikacja traktująca o historii powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz o losach mieszkańców tych i sąsiednich ziem. Tytuł książki to: „SAGI GÓRNOŚLĄSKIE znad Wisły i Przemszy”. Jej autorami są Alojzy Lysko i Henryk Ganobis.


Zachęcamy do zakupienia tej wyjątkowej, pięknie wydanej książki.Książkę można nabyć w siedzibie Bieruńskiego Ośrodka Kultury, w cenie 60 zł.

Kontakt do BOK:


tel. 32 216-40-16

e-mail: bok@bok.bierun.pl

www.bok.bierun.pl

 

Fragment wstępu do książki:

„Czas, który minął, to wczoraj, to przeszłość, dawność, dzieje. Czas, który nastąpi, to jutro, to przyszłość. Chwila, w której przeszłość spotyka się z przyszłością, to dziś, to teraźniejszość.

Każdy człowiek, podobnie jak każda wspólnota, odczuwa naturalną potrzebę poznania swojej przeszłości, gdyż jej poznanie, nawet fragmentaryczne, pozwala na lepsze ułożenie swojego życia, lepsze zorganizowanie teraźniejszości i zaplanowanie przyszłości (..)”.

Autorzy

 

 

Fragment z przedmowy Krystiana Grzesicy - Burmistrza Miasta Bierunia

„Co fascynuje w tej książce? Świadomość najstarszych naszych mieszkańców, że mają obowiązek dać następnym pokoleniom świadectwo, jak przetrwali tragiczne lata XX wieku, oraz naukę, jak współczesne i następne pokolenia mają układać swoje życie (…)”


drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-05-09 15:12:13 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie