Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ZACHĘCAMY BIERUŃSKIE RODZINY DO KORZYSTANIA Z PROGRAMÓW SPOŁECZNYCH

Data dodania: 2018-04-11

Przypominamy, że rodziny posiadające minimum trójkę dzieci mogą skorzystać z dwóch przeznaczonych dla nich programów społecznych. Pierwszym z nich jest Ogólnopolska KARTA DUŻEJ RODZINY, a drugim bieruński program „RODZINA TRZY PLUS”.

Informujemy, że od 1 stycznia 2018 roku Ogólnopolska KARTA DUŻEJ RODZINY dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

Warto zaznaczyć, że Kartę w wersji elektronicznej uzyskać można znacznie szybciej, niż Kartę w wersji tradycyjnej. Dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji, korzystanie z Karty jest możliwe przed upływem 24 godzin od jej przyznania, bez konieczności oczekiwania na wydruk wersji tradycyjnej.

Zarówno osoby już posiadające Kartę, jak i osoby dopiero ubiegające się o nią, mogą złożyć wniosek o Kartę w formie tradycyjnej lub elektronicznej, jak również w obu tych formach. Z Kart można korzystać równolegle.

Przyznanie KARTY DUŻEJ RODZINY w formie elektronicznej wiążę się z otrzymaniem na adres e-mail numeru Karty. Na telefon przyjdzie również SMS z jednorazowym hasłem do zalogowania się w aplikacji mobilnej.

KARTA DUŻEJ RODZINY w formie elektronicznej jest bardzo atrakcyjnym narzędziem, które  w znacznym stopniu ułatwia rodzinom wielodzietnym korzystanie z przysługujących im zniżek.

Rodzice i małżonkowie rodziców mogą na urządzeniach mobilnych wyświetlać nie tylko swoje Karty, ale również Karty pozostałych członków rodziny. Jest to bardzo przydatne w przypadku, gdy cała rodzina korzysta z oferty partnera KARTY DUŻEJ RODZINY jednocześnie. Nie ma już konieczności szukania przez wszystkich członków rodziny plastikowych Kart, wystarczy że jedna osoba na swoim telefonie pokaże Karty wszystkich osób. Ponad to, elektroniczna wersja Karty, dzięki usłudze geolokalizacji, umożliwia łatwe i szybkie znalezienia najbliższych partnerów KARTY DUŻEJ RODZINY

Aby otrzymać KARTĘ DUŻEJ RODZINY, wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie. Można to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Bieruniu.

 

Przypomnijmy, że Ogólnopolska KARTA DUŻEJ RODZINY to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z bogatego katalogu ofert kulturalnych, rekreacyjnych oraz transportowych na terenie całego kraju.

KARTA DUŻEJ RODZINY przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

-  w wieku do ukończenia 18 roku życia, 
-  w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, 
- bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. 

Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała powyższe warunki. Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, KARTA DUŻEJ RODZINY nie będzie przysługiwała żadnemu z jej członków.

Więcej na temat Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny znajduje się tutaj.


 

 

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Bierunia realizowany jest również Program „Rodzina Trzy Plus”, dzięki któremu rodziny wielodzietne mogą skorzystać z systemu ulg i zniżek na terenie naszego miasta.

 

Bieruński Program „Rodzina Trzy Plus" umożliwia:

  • zakup biletów wstępu na miejskie obiekty sportowe z 50% zniżką
  • zakup biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne, sportowe i edukacyjne organizowane przez jednostki organizacyjne gminy z 50% zniżką
  • skorzystanie ze zniżek oferowanych przez podmioty prywatne (wykaz podmiotów - tutaj)

 

Program „Rodzina Trzy Plus" skierowany jest do:

  • rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Bierunia, składających się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wielu do 18 roku życia lub 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje;
  • rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie Bierunia, prawnie opiekujących się dzieckiem całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej;
  • podopiecznych świetlic wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym prowadzonych przez MOPS w Bieruniu

 

Więcej informacji na temat programu "Rodzina Trzy Plus” znajduje się tutaj.


 

 

Szczegółowe informacje na temat obu programów uzyskać można w Wydziale Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Bieruniu (pokój nr 28b, III piętro, segment B) lub pod numerem telefonu: 32 324 24 10.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-04-11 13:44:22 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie