Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

DZIENNY DOM "SENIOR+" JEST JUŻ OTWARTY

Data dodania: 2018-03-12

Dzienny Dom „Senior +” w Bieruniu został już uruchomiony. Uroczyste otwarcie nastąpiło w piątek, 9 marca 2018 roku. Udział wzięło w nim wielu zaproszonych gości, w tym Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Senator RP Czesław Ryszka, Poseł na Sejm RP Marek Wójcik, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Piotr Czarnynoga, a także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych.

Dzienny Dom „Senior +” znajduje się na ul. Chemików 139 w Bieruniu. Przyjętych zostało do niego piętnaście osób, które do swojej dyspozycji mają łącznie siedem pomieszczeń – sześć mniejszych oraz jedną dużą salę, przeznaczoną na zajęcia grupowe. Seniorzy brać udział mogą w zajęciach rehabilitacyjnych, które odbywają  się  pod okiem specjalistów, w zajęciach kulinarnych, psychologicznych oraz sportowo-rekreacyjnych. Mają również możliwość  skorzystania z ciepłego posiłku, kawiarenki, porad dietetycznych, szerokiej oferty kulturalnej, a także usług aktywizujących społecznie, np.: spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Nowo otwarta placówka dla Seniorów wchodzi w strukturę organizacyjną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu. Swoim wsparciem obejmuje osoby, które ukończyły 60. rok życia, są nieaktywne zawodowo i zamieszkują na terenie miasta Bieruń.

Więcej informacji na temat Dziennego Domu "Senior+" znajduje się tutaj.


 


 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2018-03-12 12:43:38 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie