Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

INWESTYCJE PRZY ULICY GRANITOWEJ

Data dodania: 2018-03-09
 

28 grudnia, na ostatniej w ubiegłym roku Sesji Rady Miejskiej, Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie budżetu miasta Bieruń na 2018 rok. Od początku roku prowadzone są działania służące realizacji zaplanowanych w nowym budżecie miasta zadań inwestycyjnych.


Ogłoszone zostały następujące przetargi:

- na realizację zadania pn.: Instalacja efektywnego energetycznie oświetlenia na terenie Gminy Bieruń – Zadanie nr 5: Budowa i przebudowa oświetlenia osiedla przy ul. Granitowej w Bieruniu

- na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej do zadania pn.: Budowa drogi dojazdowej do terenu sportowego na osiedlu przy ul. Granitowej wraz z zagospodarowaniem terenu na cele sportowo-rekreacyjne.

 

BUDOWA I PRZEBUDOWA OŚWIETLENIA ULICZNEGO

Ogłoszenie - kliknij tutaj

W ramach realizacji tej inwestycji na na osiedlu przy ulicy Granitowej zamontowanych zostanie około 200 opraw oświetleniowych oświetlenia zewnętrznego w technologii LED.

Uliczne oprawy sodowe o mocy 150 i 250 wat zastąpione zostaną przez oprawy ledowe o mocy 20, 55 oraz 71 wat. Oznacza to ogromną oszczędność energii. Warto podkreślić, że oświetlenie uliczne typu LED jest bardzo ekologiczne - jego niewątpliwą zaletą jest bardzo niska emisja spalin. Wymiana lamp ulicznych na osiedlu przy ulicy Granitowej obniży koszty eksploatacji, a także doprowadzi do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, co przełoży się na znaczne ograniczenie emisji CO2.

Każda oprawa w technologii LED wyposażona jest w sterownik lokalny, który łączy się z centralnym systemem sterowania i zarządzania oświetleniem. Dzięki temu oświetleniem ulicznym można sterować w podziale 1/3, 2/3 lub 100% mocy. Jest to niezwykle funkcjonalne i ekonomicznie opłacalne rozwiązanie. Sterownik z wbudowanym przekaźnikiem umożliwia również fizyczne wyłączanie i włączanie opraw. Technologia ta docelowo doprowadzi do znacznego obniżenia kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego, zwiększając jednocześnie jego niezawodność. 

 
   

 

 

BUDOWA DROGI  DOJAZDOWEJ DO BOISKA SPORTOWEGO

Ogłoszenie - kliknij tutaj

Założenia projektowe dotyczące realizacji  inwestycji obejmują m.in.:

- budowę drogi o długości około 100 m na odcinku od ul. Granitowej do boiska sportowego (wraz z placem do zawracania przeznaczonym dla samochodów ciężarowych)

- przebudowę istniejącego na tym terenie chodnika oraz budowę połączenia tego chodnika z przejściem podziemnym w ul. Warszawskiej (zapewniającego dostęp dla osób niepełnosprawnych)

- zagospodarowanie znajdującego się w pobliżu terenu jako miasteczka ruchu drogowego

- budowę zjazdów do działek zapewniających dostęp do terenów przyległych

- przebudowę i rozbudowę oświetlenia ulicznego

- budowę kanalizacji deszczowej

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2018-03-13 08:40:17 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie