Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

20-LECIE MODELARSTWA W POWIECIE BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIM

Data dodania: 2018-03-06
W poniedziałek, 5 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bieruniu odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia modelarstwa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

Jubilaci, to przede wszystkim członkowie Modelarni Powiatowej - sekcji modelarskiej Ligi Obrony Kraju, którzy od lat są głównymi propagatorami modelarstwa, organizatorami zajęć oraz zawodów w całym powiecie. Jest to możliwe, dzięki prężnie działającym modelarniom w Bieruniu, Lędzinach, Bojszowach i Imielinie.

 Wśród zaproszonych gości, znalazły się osoby związane ze Stowarzyszeniem „Liga Obrony Kraju”, osoby sympatyzujące i wspierające, w tym samorządowcy oraz lokalni działacze.

Doceniając wieloletnie wsparcie działalności LOK na terenie naszego powiatu, Prezes Śląskiej Wojewódzkiej Organizacji LOK Wojciech Boroński i Franciszek Musioł – Prezes Powiatowego Zarządu LOK, uhonorowali Zarząd Powiatu Odznaką Honorową LOK. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się również Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica wraz z Zastępcą Sebastianem Maciołem oraz Dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Adam Duczmal.

Po uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy, poświęconej 20-leciu modelarstwa. Modele statków, samolotów, szybowców czy helikopterów będzie można podziwiać do końca marca w Galerii Starostwa Powiatowego.

 

 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2018-03-08 10:20:18 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie