Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

BIERUNIANIE WŚRÓD LAUREATÓW PLEBISCYTU OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

Data dodania: 2018-03-01

W środę 28 lutego br. zakończył się organizowany przez Dziennik Zachodni Plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2017. Wśród laureatów znaleźli się także mieszkańcy Bierunia: Krystyna Wróbel,  Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - nagrodzona w kategorii samorządność i społeczność lokalna oraz Piotr Ćwiękała, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu – nagrodzony za działalność społeczną i charytatywną. Obydwoje uzyskali zwycięskie lokaty w swoich kategoriach, w głosowaniu przeprowadzonym wśród mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Od początku stycznia mieszkańcy województwa śląskiego oddawali swoje głosy, wybierając osoby, które w minionym, 2017 roku, wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Plebiscyt daje możliwość docenić ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych, mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości.

Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Pierwszy etap plebiscytu skończył się 31 stycznia. Osobno w miastach i powiatach osoby, na które oddano najwięcej głosów, nie tylko zdobyły tytuł Osobowości Roku, lecz także awansowały do wojewódzkiego finału plebiscytu. Głosowanie w wojewódzkim finale zakończyło się w środę, 14 lutego.

Główną nagrodę otrzymała bielszczanka Monika Jaskólska. O jej wyborze zdecydowała Kapituła oraz Czytelnicy Dziennika Zachodniego.

Wśród laureatów znalazły się dwie osoby z Bierunia: Krystyna Wróbel, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - nagrodzona w kategorii samorządność i społeczność lokalna oraz Piotr Ćwiękała, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu – nagrodzony za działalność społeczną i charytatywną. W pozostałych kategoriach wśród nagrodzonych znaleźli się także mieszkańcy naszego powiatu: w kategorii kultura – Robert Koźbiał, dyrektor artystyczny i dyrygent Bojszowskiej Orkiestry Ponticello, w kategorii biznes – Danuta i Jan Klimkowie, właściciele cukierni, nominowani za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą, angażując się w pomoc różnym kołom i stowarzyszeniom.

 

Podczas gali bieruńskim Laureatom towarzyszyli Krystian Grzesica – burmistrza miasta i Sebastian Macioł – zastępca burmistrza, którzy w imieniu mieszkańców i swoim własnym złożyli Wyróżnionym serdeczne gratulacje.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Przemysław Major 2018-03-01 23:11:34 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie