Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY OD 1.O1.2018 NA LINIACH MZK TYCHY I KZK GOP

Data dodania: 2017-12-29

Szanowni Pasażerowie

Przypominamy, że od dnia 01 stycznia 2018 r. na liniach autobusowych MZK Tychy oraz KZK GOP będą obowiązywały nowe zasady taryfowe. Nowa taryfa wprowadza następujące udogodnienia dla pasażerów:

 1) Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży do ukończenia 16 roku życia, mającej miejsce zamieszkania na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (czyli również Gminy Bieruń). Przejazd będzie się odbywał wg następujących zasad:

a) dzieci do 7 roku życia – na podstawie ustnego oświadczenia opiekuna, który opiekuje się dzieckiem w trakcie podróży,

b) dzieci i młodzież od 7 roku życia do skończenia 16 roku życia – w I kwartale 2018 r. na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, którą uczeń powinien mieć przy sobie w trakcie podróży.

Obowiązywać będzie tutaj dodatkowa zasada:

  • osoby urodzone w okresie od 01 stycznia do 30 września - posiadają uprawnienie do 30 września roku kalendarzowego, w którym ukończył 16 rok życia,
  • osoby urodzone w okresie od 01 października do 31 grudnia - posiadają uprawnienie do dnia 16. rocznicy urodzin.

Docelowo dzieci i młodzież będą musiały wyrobić Śląską Kartę Usług Publicznych (ŚKUP), na której będzie można zakodować opcję bezpłatnego transportu. Karty te będą wymagane od II kwartału 2018 r.

W jaki sposób wyrobić kartę ŚKUP informować będziemy w późniejszym terminie. 

Pozostaje, wprowadzona 01 września 2017 r., możliwość darmowych przejazdów na liniach MZK Tychy dla młodzieży w wieku od 16 do 21 roku życia, pobierającej zasiłek rodzinny. Przejazdy takie będą odbywać się na dotychczasowych zasadach, na podstawie okazania zaświadczenia wystawionego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 2) Wprowadzenie jednolitego biletu jednorazowego obowiązującego na liniach MZK Tychy oraz KZK GOP. Pasażerowie na podstawie jednego biletu będą mogli korzystać zarówno z linii MZK jak i KZK GOP. Jednym ograniczeniem będzie limit czasowy biletu.

Powyższe zmiany są pierwszym etapem unifikacji taryf głównych organizatorów komunikacji na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Kolejnym etapem będzie ujednolicenie systemu taryf biletów okresowych. Wprowadzenie wspólnych biletów okresowych planowane jest na 01 kwietnia 2018 r.

 Dodatkowe informacje  mogą Państwo znaleźć na stronach internetowych organizatorów komunikacji:

- www.mzk.pl,

- www.kzkgop.com.pl

oraz na stronie internetowej poświeconej komunikacji autobusowej w Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej – www.metropoliajedziemy.pl

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-12-29 13:34:34 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie