Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ŚWIĘTO TAŃCA ZA NAMI!

Data dodania: 2017-11-21

To były dwa dni pełne sportowych zmagań. W ostatni weekend,  18 – 19 listopada, już po raz trzeci Bieruń stał się stolicą tańca. Wszystko to za sprawą Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego "BIERUŃ 2017" o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia oraz Starosty Bieruńsko – Lędzińskiego.

Organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik. Niecodzienny wystrój, wspaniała oprawa, wzniosły klimat i dobra zabawa – tak można w skrócie opisać to co działo się w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów, która już w sobotni poranek pękała w szwach.

Na trybunach zasiadały tłumy mieszkańców, ale także gości z całej Polski, a nawet zza granicy. Niedługo potem na scenę wyszli główni goście turnieju – zaproszone pary tancerzy, które wzięły udział w zmaganiach obejmujących ponad 50 kategorii. Choć uczestników było blisko 250, właściwie każdy taniec był wyjątkowym i barwnym widowiskiem. Występy tancerzy są również dowodem na to, że jest to, że w tej dyscyplinie sportowej najważniejsza jest zabawa. Wszystkie pary wzajemnie więc sobie kibicowały i dopingowały.

Drugi dzień zmagań upłynął nam pod znakiem wspomnień. Ostatnie występy były bowiem możliwością na przypomnienie początków działalności Szkoły Tańca „Wir”. Gratulacje przekazali zarówno podopieczni akademii tańca, ale również przedstawiciele władz miasta oraz Bieruńskiego Ośrodka Kultury. 

Wśród wielu uczestników, nie zabrakło par z Bierunia. Nasze miasto reprezentowało 4 uczestników, spośród których aż 3 stanęły na podium:

Paweł Rychel (Bojszowy) & Martyna Łukaszuk (Bieruń)  - 1 miejsce w kategorii 8-9 lat "H"  

Mateusz Kamień (Bojszowy) & Patrycja Woźniak (Bieruń) – 1 miejsce w kategorii 16+ "F" Standard

Karol Długoń (Bieruń) & Ewa Długoń (Bieruń) – 2 miejsce w kategorii Senior I+II (30+ i 40+) "E" Standard i 3 miejsce w kategorii Latin.

Uczestnicy nie szczędzili ciepłych słów kierowanych do organizatorów Turnieju. Podkreślali profesjonalizm i wspaniałe przygotowanie imprezy. Z kolei organizatorzy nie kryli wzruszenia i zapowiadali kolejne edycje.

- Cieszymy się bardzo z tego, że burmistrzowie Bierunia cały czas nas dopingowali. Władze miasta właściwie od początku były bardzo przychylne naszemu pomysłowi związanemu z organizacja turnieju. Już dziś mogę powiedzieć, że dzięki temu wsparciu być może w przyszłym roku uda nam się nieco rozbudować zawody – cieszyła się Marzena Lozinszek, organizatorka turnieju.

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2017-11-21 14:50:15 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie