Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

TĘCZOWA PIOSENKA

Data dodania: 2017-11-22

Maja Luranc, pięcioletnia bierunianka znakomicie poradziła sobie na krakowskiej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Dziewczynka, przygotowana przez nauczycielki z Przedszkola nr 3 - Paulinę Piekorz oraz Barbarę Król, 4 listopada  świetnie przeszła w Bieruniu przez regionalne eliminacje  18. edycji Festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału.

Festiwal Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka to ogólnopolski festiwal, którego celem jest popularyzacja sztuki śpiewania wśród dzieci i młodzieży, motywowanie młodych ludzi do kształcenia i doskonalenia ich talentów w tym zakresie, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości oraz wyszukiwanie i promocja młodych talentów. W festiwalu corocznie uczestniczy kilka tysięcy dzieci i młodzieży, w pięciu kategoriach wiekowych.

Warunkiem udziału w festiwalu jest przygotowanie dwóch wybranych piosenek z proponowanego przez organizatorów zestawu oraz wykonanie jednej z nich lub obu (na życzenie jury) przy akompaniamencie własnym lub przy profesjonalnym podkładzie muzycznym, który zapewnia organizator. Piosenki pochodzą z repertuaru  twórcy i pomysłodawcy festiwalu Jana Wojdaka – lidera zespołu „Wawele”, który jest dyrektorem artystycznym festiwalu.

W sobotę, 11 listopada,  bierunianka wystąpiła w krakowskim  finale konkursu, żywiołowo dopingowana przez rodziców i grupę fanów z Bierunia, którzy przyjechali wraz z nią na ten wyjątkowy koncert. Młodziutka wokalistka, piosenką „Bajka niezapominajka”  podbiła serca publiczności i zyskała uznanie jury w którym zasiadali między innymi: Wanda Kwietniewska z  zespołu „Wanda i Banda” oraz znany dziennikarz muzyczny Korneliusz Pacuda. Maja dostała wyróżnienie i pamiątkowy dyplom.

 

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2017-11-22 13:58:15 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie