Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

BEZPŁATNA INFOLINIA DLA BEZDOMNYCH

Data dodania: 2018-02-27

 

Od 1 listopada br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia funkcjonuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Kto może dzwonić pod ten numer? – każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Pracownicy WCZK udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem:

http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych

987 to numer ogólnopolski, na terenie województwa śląskiego, będzie funkcjonował jako infolinia, pod którą można uzyskać informacje na temat pomocy bezdomnym.

Podczas zimy na terenie woj. śląskiego bezdomni będą mieć do dyspozycji 51 placówek: są to noclegownie i schroniska oferujące czasowy pobyt i pełne wyżywienie.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Anna Mokry 2018-02-27 10:56:39 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie