Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

GODŁO "TERAZ POLSKA" DLA BIERUNIA!

Data dodania: 2017-05-30

Miasto Bieruń zostało Laureatem XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”. Przyznane Godło potwierdza, że nasze miasto jest jednym z najlepszych w Polsce pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Przystępując do Konkursu „Teraz Polska” chcieliśmy umocnić markę Bierunia, jako miasta przyjaznego dla mieszkańców, wiarygodnego dla inwestorów, nowoczesnego i atrakcyjnego dla przyjezdnych gości z Polski i z zagranicy. O tym jaki jest Bieruń mówi także nasze nowe hasło promocyjne „Bieruń Ci przaje”. Bo przecież Bieruń dba o swoich mieszkańców, sprzyja gościom i inwestorom, wszystkim dobrze życzy. Przyznanie Bieruniowi Godła „Teraz Polska“ to wielkie uznanie i ogromny prestiż, którym możemy się cieszyć i chwalić. To również docenienie, konsekwentnie realizowanej dotychczas strategii rozwoju miasta, określonej przez Radę Miejską. Czujemy się niezwykle dumni, że znaleźliśmy się w tym znakomitym gronie laureatów - podsumowuje burmistrz Krystian Grzesica.

Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny. Rokrocznie wyłania on najlepsze produkty, usługi, przedsięwzięcia innowacyjne i gminy. W tegorocznej XXVII edycji Konkursu Kapituła nagrodziła Godłem „Teraz Polska” 13 produktów, 9 usług, 3 innowacje oraz 3 gminy. 

- Nagroda nie ma charakteru masowego. W tym roku została przyznana jedynie 3 gminom. W ten sposób wyróżniamy wyłącznie najlepszych – tłumaczy Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Tegoroczni laureaci Konkursu są potwierdzeniem, że odpowiednie zarządzanie i przyjęcie właściwej strategii rozwoju skutkuje stworzeniem dobrych warunków do rozwoju przedsiębiorczości oraz życia mieszkańców – podsumowuje.

Samorządy ubiegające się o Godło „Teraz Polska” poddawane są wielostopniowej weryfikacji. Oceniane są przez pryzmat wszystkich zadań, które powinny być realizowane przez gminy. Analizie podlegają zarówno zagadnienia związane z polityką inwestycyjną, dostępnością do infrastruktury technicznej i sposobami realizacji polityki społecznej.

- Z doświadczeń wypracowanych od momentu wyłonienia pierwszych gmin – Laureatów Konkursu, które miało miejsce w maju 2007 roku, wynika, że Godło „Teraz Polska” stało się świadectwem potwierdzającym nowoczesność i walory jednostek samorządu lokalnego, a także stanowi oryginalne narzędzie budujące markę oraz prestiż gmin. Nagroda ta promuje gminę, podkreślając jej wszechstronną atrakcyjność. Godło „Teraz Polska” pełni rolę magnesu przyciągającego do wyróżnionej nim gminy nowe inwestycje i mieszkańców - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali „Teraz Polska” 29 maja br. w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Relację z Gali „Teraz Polska” można także znaleźć na stronach internetowych:

http://www.terazpolska.pl/pl/a/Znamy-Laureatow-XXVII-edycji-Konkursu-Teraz-Polska

https://www.youtube.com/watch?v=fHoIXSF9UBo

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-05-30 09:34:45 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie