Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ

Data dodania: 2017-04-21
 

Dziś, 21 kwietnia Szymon Hołownia, znany dziennikarz, publicysta i pisarz przyjedzie do Bierunia, by spotkać się z czytelnikami. Spotkanie, na które serdecznie zapraszamy odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarczym „REMIZA”, przy ul. Remizowej 19, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Szymon Hołownia jest dziennikarzem i publicystą, oraz autorem książek: „Kościół dla średnio zaawansowanych", „Tabletki z krzyżykiem", „Ludzie na walizkach", „Monopol na zbawienie" „Bóg, kasa i rock'n'roll wspólnie z Marcinem Prokopem”, „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”. Laureat nagrody „Grand Press" oraz Nagrody Dziennikarskiej „Ślad" im. ks. Bpa Jana Chrapka.Telewidzom jest znany z rozrywkowego programu "Mam Talent", który prowadzi od 2008 r. wraz
 z Marcinem Prokopem. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv, gdzie prowadził popularny talk-show „Między sklepami" oraz cykl rozmów o cierpieniu „Ludzie na walizkach".

O swojej przedostatniej książce „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni” mówi:
Katechizm kojarzy nam się z nudnawym zbiorem warunków, które należy „odfajkować”, by załapać się na pociąg do nieba. W „36 i 6” chcę pokazać, że owe stare prawdy mogą być również sposobem na udane życie teraz. „Oklepane” przykazania nie są przecież tylko listą zakazów, one są doskonałym zabezpieczeniem mojego komfortu: „Nie kradnij” oznacza przecież „Nie zostań okradziony”.

W swojej najnowszej książce wydanej w marcu b.r. roku pt. „Ludzie w czasach Jezusa” opisuje najważniejsze w historii chrześcijaństwa wydarzenia, narodziny, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W tej książce próbuję sprawdzić, w jakiej scenografii odbył się ten dramat. Dwa tysiące lat temu życie toczyło się jednak przecież nie tylko w Betlejem i Jerozolimie. Na wszystkich kontynentach ludzie przeżywali swoje miłości, tragedie, wzloty i upadki. W Palestynie spotykam drugoplanowych aktorów Ewangelii, którzy pojawiają się w niej dosłownie na chwilę. Próbuję zostać z nimi dłużej niż parę zdań: dowiedzieć się, skąd się wzięli i dokąd poszli dalej. Służący z wesela w Kanie Galilejskiej, kobieta oskarżona o cudzołóstwo, żona zarządcy Heroda, ojciec chłopca uzdrowionego z padaczki, rodzice dzieci błogosławionych przez Jezusa - to nie papierowi statyści, to ludzie z krwi i kości, którzy czuli, myśleli, w zetknięciu z Chrystusem decydowali, czy iść odtąd Jego, czy dalej swoją drogą.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Szymona Hołowni i zdobycie autografu, który na pewno będzie osobistą i wartościową pamiątką .Spotkanie autorskie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno Gospodarczym „Remiza”, przy ul. Remizowej 19. Spotkanie poprowadzi Szymon Nyga. Wstęp wolny.


KS 5

KS 5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-04-21 13:08:52 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie