Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

MIKOŁAJKOWE ZAWODY W PŁYWANIU

Data dodania: 2016-12-18
 

MIKOŁAJKOWE ZAWODY W PŁYWANIU 

W dniu 10.12.2016 r. Bieruńska Pływalnia pękała w szwach, a wszystko za sprawą zorganizowanych przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji Zawodów Mikołajkowych w Pływaniu. Wszystko zaczęło się o godzinie 9:00, kiedy to wystartowali najmłodsi zawodnicy – przedszkolaki. Na starcie zjawiło się ponad 60 zawodników, którzy byli mocno dopingowani przez swoich rodziców. Wszyscy ukończyli zawody, a do przepłynięcia mieli 12,5m z przeszkodami, czyli nie lada wyczyn dla takich maluchów. Po dopłynięciu do mety każdy zawodnik został udekorowany pamiątkowym medalem. Równie liczna jak nie liczniejsza była grupa pierwszoklasistów. Tu już zawody nabrały innego wyglądu,a mianowicie każdy musiał przepłynąć 25m wybranym przez siebie stylem grzbietowy lub dowolnym.  Od klasy trzeciej doszła jeszcze jedna konkurencja - styl klasyczny. Zawodnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom, a o wygranej decydowały milimetry. Trenerzy dopingując swoich zawodników czasem po 25 m byli bardziej zmęczeni niż sami zawodnicy, ale radość z wygranej swojego zawodnika nagradzała wszystkie trudy.  Wszyscy uczniowie szkół podstawowych otrzymali pamiątkowy medal. Po szkołach podstawowych do zmagań przystąpili gimnazjaliści. W tej grupie wiekowej nagrodzeni medalami zostali zawodnicy z miejsc 1-3 w każdej konkurencji. W zawodach wzięło udział około 220 dzieci. Poza medalami każdy zawodnik otrzymał słodki upominek.

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy. Podziękowania kierujemy w stronę Trenerów - Instruktorów prowadzących szkółki pływackie w Bieruniu, dziękujemy uczniom Gimnazjum nr 2 w Bieruniu oraz Pani Kindze Koniarczyk, Ratownikom, oraz wszystkim Rodzicom.
Medale wręczali Burmistrz Miasta Krystian Grzesica, Dyrektor BOSiR-u Adam Duczmal
oraz Trenerzy Daniel Dudek i Robert Adamski
.


Relacja i zdjecia BOSIR

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
WYNIKI ZAWODÓW MIKOŁAJKOWYCH W PŁYWANIU.doc WYNIKI ZAWODÓW MIKOŁAJKOWYCH W PŁYWANIU.doc 16-12-19 14:05 59KB WYNIKI ZAWODÓW MIKOŁAJKOWYCH W PŁYWANIU.doc pobierz
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2016-12-20 10:06:25 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie