Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

NIECH ŻYJE FOLKLOR I ZESPÓŁ "ŚCIERNIANECZKI"

Data dodania: 2016-10-03

 

Gratulujemy 25 - lecia jubileuszu zespołu folklorystycznemu "Ściernianeczki"!

Przedwczoraj obchodzono jubileusz 25-lecia istnienia zespołu „Ściernianeczki”. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., następnie zaproszeni goście wzięli udział w wydarzeniu jubileuszowym. Zespół „Ściernianeczki” podczas krótkiego występu zaprezentował piękne stroje, tańce, śpiew i gwarę. Nie mogło zabraknąć wspomnień, gratulacji i podziękowań. Wyróżnione zostały osoby, które szczególnie wpłynęły na działalność zespołu. Pośród nich znalazły się m.in. : burmistrz Krystian Grzesica, starosta powiatu bieruńsko - lędzińskiego Bernard Bednorz, pierwsza dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury Irena Grabowska oraz obecna jego dyrektor Zofia Łabuś. Stowarzyszenia: „Nasz region”, „Atlantyda”, „Wspólna Europa”, „Porąbek”,” 600 letniego Bierunia”. Szczególne poruszenie na sali wzbudziło wyróżnienie najstarszych członków zespołu oraz mentorów.

Gratulujemy wspaniałego jubileuszu i dziękujemy za wasze podtrzymywanie regionalnej tradycji ludowej, za to, że mamy możliwość obcowania z rodzimym folklorem, za cały dotychczasowy dorobek, wszystkie występy w kraju i za granicą. Za piękny jubileusz pięknej działalności. Życzymy jeszcze wielu wspaniałych lat i jubileuszu 100-lecia zespołu.

Zespół Folklorystyczny „Ściernianeczki” powstał w 1991 r. w Ścierniach. Kierownikiem zespołu jest Krystyna Czajowska, instruktorem muzycznym Bernard Lichota. Jest zespołem wielopokoleniowym; występują w nim całe rodziny. W repertuarze znajdują się pieśni z regionu Górnego Śląska, zwłaszcza ziemi pszczyńskiej, ale także autorskie piosenki zespołu. Ściernianeczki prezentują również obrzędy i zwyczaje związane ze śląską ziemią.

 KS 5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2016-12-07 12:33:06 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie