Strona główna/Aktualności/Maseczkomat na bieruńskim Rynku

Maseczkomat na bieruńskim Rynku

Aktualności 22 Kwietnia 2020

Przed Urzędem Miejskim w Bieruniu stanął Maseczkomat - urządzenie, w którym kupić można maseczki ochronne, chusteczki antybakteryjne oraz płyny do dezynfekcji rąk. Inicjatywa ta ma za zadania stworzyć Mieszkańcom kolejną możliwość nabycie środków ochrony osobistej.

 

 

 

Maseczkomat pojawił się na bieruńskim Rynku, dzieki współpracy Urzędu Miejskiego z firmą AS Vending. Korzystać  niego można 24 h/dobę. Ze względu na bezpieczeństwo, płatności dokonywać można tylko i wyłącznie kartą.

 

Cennik:

  • Maseczki o dwóch typach - 9 zł i 12 zł
  • Żel antybakteryjny do rąk (100 ml) - 10 zł
  • Chusteczki antybakteryjne - 3,50 zł.

 

Warto podkreślić, że Miasto Bieruń na wiele sposób usiłuje udostępnić Mieszkańcom maseczki ochronne. Seniorzy (65+) otrzymują maseczki bezpłatnie z dostawą do domu, jeśli zgłoszą taką potrzebę na infolinię MOPS. Bieruński Ośrodek Kultury włączył się w akcję Razem #SzyjemyDobro. Kinoteatr JUTRZENKA i Dom Kultury TRIADA to punkty maseczkodzielni, a więc miejsca dystrybucji maseczek. Warto podkreślić, że takich punktów w naszym mieście jest więcej - dbają o to niezastąpione wolontariuszki z Bierunia. Sprowadzenie do Bierunia maseczkomatu, to kolejny sposób na umożliwienie mieszkańcom nabycia maseczek i innych środków ochrony indywidualnej. Docelowo drugi maseczkomat ma stanąć w nowobieruńskiej części miasta. 

 

Czytaj również:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry