Strona główna/Aktualności/Bieruński Ośrodek Kultury zaprasza!

Bieruński Ośrodek Kultury zaprasza!

Aktualności 15 Października 2019

Tegoroczna jesień, zarówno ta kalendarzowa, jak i ta za oknem zachęca do intensywnego korzystania z oferty kulturalnej Miasta Bierunia. A jest w czym wybierać... Bieruński Ośrodek Kultury przygotował dla Mieszkańców kilka ciekawych propozycji...

 

Przedstawienie teatralne pt.: "FRIDA"

"FRIDA" to pierwszy polski spektakl inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Scenarzystą i reżyserem spektaklu jest Jakub Przebindowski. W roli głównej wystąpi Martyna Kiszewska. To wzruszająca opowieść o miłości, emocjach, sztuce zawarta w niesamowitym monodramie.

"FRIDA" 26 października wystawiona będzie w Bieruniu! Bilety do nabycia ONLINE - KLIKNIJ lub w kinoteatrze "Jutrzenka". Koszt: 35 zł.

 

 

Poznajcie bliżej Fridę Kahlo - meksykańską malarkę, która fascynuje swoim wymyślonym wizerunkiem, dziełami i trudnym losem, który znosiła wykazując upór i siłę przetrwania. Nigdy wcześniej nie było na świecie malarki, której twórczość tak głęboko ukazuje intymne rozterki kobiety i próbę zmierzenia się z samą sobą. Zapraszamy na spektakl 26 pażdziernika o godz.18.00 w DK. "Gama".

 

 

Zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu na temat tragicznej historii Fridy Kahlo - KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ FILM.  A także do przeczytania artykułu na temat tej niezwykłej postaci - KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

 

 

Wystawa prac Romana Nygi w "Jutrzence"

W związku z 80. urodzinami naszego bieruńskiego artysty, któremu Bieruń zawdzięcza wiele, w styczniu tego roku Miasto Bieruń wspólnie z Muzeum Zamkowym w Pszczynie zorganizowało spotkanie autorskie promujące najnowszy album malarstwa Romana Nygi. Wydarzenie to odbyło się w Stajniach Książęcych Muzeum Zamkowego. KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ.

Bieruński Ośrodek Kultury, chcąc zachęcić wszystkich mieszkańców Bierunia do zapoznania się z twórczością Romana Nygi, a jednocześnie chcąc upamiętnić okrągłą rocznice urodzin artysty przygotowuje wystawę specjalną prac Romana Nygi, której oficjalne otwarcie nastąpi 18 października w kinoteatrze "Jutrzenka". 

 

 

Roman Nyga to znany bieruński artysta - plastyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; autor projektów, m.in. kolumny św. Walentego, Pomnika Powstańców Śląskich, koron dla obrazu Matki Boskiej Piekarskiej; współautor książki "Stworoki Śląskie", polichromii, witraży, elementów sztuki sakralnej. Postać wybitna i ceniona w Bieruniu, źródło wiedzy historycznej, kulturalnej, zaangażowana w kultywowanie tradycji, obyczajów naszego miasta, wtopionego w Ziemię Śląską . Laureat nagrody "Clemens pro Arte", Złotej Odznaki Zasłużonego dla Województwa Śląskiego. Uhonorowany również tytułem ZASŁUŻONY DLA MIASTA BIERUNIA. Artysta nietuzinkowy, wyrażający się poprzez ekspresję, kolor i wielkoformatowe prace. 

 

 

18 października o godzinie 17.00 w kinoteatrze JUTRZENKA w Bieruniu  odbędzie się benefis działalności artystycznej i społecznej Romana Nygi, ktróry zainauguruje również czasową wystawę prac artysty. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

 

 

 

Wystawa biżuterii w TRIADZIE

Bieruński Ośrodek Kultury zaprasza również na wystawę biżuterii, samodzielnie zaprojektowanej i wykonanej przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych z Katowic o specjalizacji jubilerstwo. Warto obejrzeć prace, w których łączone jest srebro, metale kolorowe, kamienie oraz inne eksperymentalne materiały. 

 

 

Wernisaż wystawy biżuterii odbędzie się w piątek 11 października, o godziie 17.00 w Domu Kultury TRIADA. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń organizowanych przez Bieruński Ośrodek Kultury dostępny jest na stronie internetowej: bok.bierun.pl oraz na facebookowym Fanpage'u ośrodka - Bieruński Ośrodek Kultury.

Plan wszystkich imprez organizowanych w mieście dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.bierun.pl ( w dziale NAJBLIŻSZE WYDARZENIA) oraz na Fanpageu - Miasto Bieruń.

Podobne wiadomości:

do góry