• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/4 grudnia - DZIEŃ GÓRNIKA!

4 grudnia - DZIEŃ GÓRNIKA!

Aktualności 3 Grudnia 2021

Z okazji uroczyście obchodzonego 4 grudnia dnia Świętej Barbary, opiekunki i patronki górników, pragniemy przekazać całej braci górniczej podziękowania i wyrazy ogromnego uznania za codzienny trud.

 

Zawód, który Państwo wykonujecie jest jednym z najniebezpieczniejszych na świecie, a jednocześnie niezwykle potrzebnym dla pomyślnego rozwoju polskiej gospodarki. O jego wyjątkowości stanowią nie tylko specjalistyczna wiedza oraz wysiłek fizyczny, ale również ogrom poświęcenia, jakie kosztuje Was i Wasze rodziny jego sumienne wykonywanie.

Górnictwo węgla kamiennego ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju, dlatego też pozostaje jedną z najważniejszych gałęzi naszej gospodarki narodowej. Polskie górnictwo posiadając ciągle olbrzymi potencjał, decyduje o sile i  stabilności polskiego przemysłu w nieustannie zmieniającym się świecie. Wasz codzienny trud ma nie tylko kluczowe znaczenie dla województwa śląskiego, ale służy również dynamicznemu rozwojowi całego kraju.

Barbórkowe Święto to znakomita okazja, by życzyć wszystkim pracownikom KWK Piast-Ziemowit zdrowia i pomyślności. Niech Święta Barbara - patronka górniczego trudu otacza Was swoją opieką, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności jutra.  

Podobne wiadomości:

do góry