Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ W BIERUNIU

Data dodania: 2018-09-13
W piątek, 7 września w kinoteatrze „Jutrzenka” odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Bieruniu, którą wielu znamienitych gości z kraju i z zagranicy zaszczyciło swoją obecnością.


Uroczysta Sesja Rady Miejskiej składała się z trzech części. W części pierwszej Burmistrz Krystian Grzesica wręczył oficjalne nominacje na starostów tegorocznych dożynek gminnych. Przypomnijmy, że w tym roku rolę tą pełnili Angelika Smidt i Piotr Krawczyk. 
 

 

W części drugiej uroczystości nastąpiły chwile niezwykle podniosłe. Przyznano bowiem tytuły Honorowego Obywatela Miasta Bierunia i Zasłużonego dla Miasta Bierunia.

Decyzją Rady Miejskiej w Bieruniu Honorowym Obywatelem Miasta Bierunia została Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, natomiast tytuł Zasłużony Dla Miasta Bierunia przyznano chórowi POLONIA", tegorocznemu laureatowi nagrody Starosty Bieruńsko – Lędzińskiego w dziedzinie kultury  - Clemens Pro Cultura. 

 

Ewa Stachura-Pordzik od początku istnienia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mocno zaangażowana była w jej rozbudowę i działalność. Szczególną wagę kładła na powstanie i rozwój podstrefy tyskiej, której częścią są bieruńskie tereny inwestycyjne. Słynie też z działalności PRO PUBLICO BONO. Jest pomysłodawczynią  projektów, które na przestrzeni wielu lat pomagały ludziom odnaleźć się na rynku pracy. Najpopularniejszym z nich jest „Mama w strefie szans". 

 Laudację na cześć Honorowej Obywatelki Bierunia wygłosił Jan Podleśny, były wieloletni Wiceburmistrz Bierunia, który podkreślił jak dobrym i pełnym empatii człowiekiem jest Ewa Stachura-Pordzik i jak wiele serca wkłada w wykonywaną przez siebie pracę zawodową.
 

Chór „POLONIA” obchodzi w tym roku 100 – lecie istnienia. Jego historia jest bardzo zawiła i złożona, ale na przestrzeni minionych dekad nie pozwolił o sobie zapomnieć. Do dnia dzisiejszego swoimi występami uświetnia liczne imprezy i uroczystości miejskie, powiatowe oraz religijne.
 
Laudację na cześć Zasłużonego dla Miasta wygłosił Ksiądz Kanonik Janusz Kwapiszewski, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła, który podkreślił, iż jubileusz działalności chóru zbiega się z jubileuszem odzyskania przez Polskę Niepodległości, co czyni nadany tytuł jeszcze bardziej wartościowym, ale i zobowiązującym do dalszej pracy.
 
 
W części ostatniej Uroczystej Sesji Rady Miejskiej odnowiono akt partnerstwa z Moravskym Berounem. Warto podkreślić, że w tym roku obchodzimy jubileusz XX-lecia partnerstwa między Bieruniem i naszym czeskim „Przyjacielem”. Podpis pod deklaracją dalszej współpracy złożyli Burmistrz Bierunia i Wicestarosta Moravsky’ego Berouna.

Uwieńczeniem uroczystej Sesji Rady Miejskiej było odsłonięcie drogowskazu, na którym wyznaczono kierunki i odległości z Bierunia do wszystkich czterech miast partnerskich. Już wkrótce ten pamiątkowy drogowskaz znajdzie godne miejsce w Bieruniu i na stałe wpisze się w krajobraz naszego miasta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-09-13 21:17:57 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie