Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA. ZGŁOŚ NIEBEZPIECZNE MIEJSCE

Data dodania: 2018-07-10

Przypominamy Mieszkańcom Bierunia, że od kilku lat w całej Polsce, w tym również w powiecie bieruńsko-lędzińskim funkcjonuje KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

To specjalna internetowa aplikacja, dzięki której można zgłaszać policji miejsca, gdzie dzieje się coś złego. Internauci mają do wyboru jedną z 25 kategorii. Zgłaszać można np.: złą organizację ruchu, niewłaściwe parkowanie, picie alkoholu w miejscach publicznych, żebractwo, wandalizm…itp. Policja w ciągu kilku dni musi sprawdzić zgłoszenie i zareagować.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - KLIKNIJ


Jak podkreśla policja, mapa nie służy do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji. Od tego są telefony alarmowe. Na mapie można zaznaczyć problemy, które powtarzają się w naszej okolicy - na przykład, jeśli wiemy gdzie spotyka się młodzież i zażywa narkotyki lub pije alkohol, gdzie przebywają bezdomni, gdzie znajdują się dzikie wysypiska śmieci, czy też gdzie dochodzi do wypalania traw. Tego typu kategorii jest 25, a powstały na podstawie spotkań z mieszkańcami w całym kraju.

 

Czemu służyć ma ta aplikacja? Jej celem jest ułatwienie i przyspieszenie kontaktu ludzi z policją. Funkcjonariusze w ciągu dwóch dni muszą nasze zgłoszenie odczytać, a w ciągu pięciu zweryfikować. Możemy śledzić status naszego zgłoszenia. Po umieszczeniu go na mapie - pojawi się zielone kółko z symbolem wybranej przez nas kategorii zagrożeń. Kolor zielony oznacza przyjęcie zgłoszenia. Gdy zmieni się w żółty to oznacza, że policja zaczęła je weryfikować. Kolejny stopień – czerwony – oznacza, że zgłoszenie się potwierdziło.

 

Policja wprowadziła ograniczenie – z jednego „adresu IP” można zgłosić zagrożenie raz na dobę. IP to unikalny numer identyfikujący każdy komputer w internecie.drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-07-10 17:02:10 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie