Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

KU KOŃCOWI ZMIERZA REMONT ULICY GRANITOWEJ

Data dodania: 2018-07-03

Modernizacja ulicy Granitowej zbliża się do końca. Jezdnia pokryta jest już nowym asfaltem, a chodniki i zatoki postojowe kostką betonową. Realizacja inwestycji zakończona zostanie w drugiej połowie lipca. 

Przypomnijmy, że w ramach zadania pn. Remont drogi ul. Granitowej nr 480057S w Bieruniu – etap III wyremontowana została jezdnia na odcinku - od punktu na którym zakończono poprzedni etap zadania do zjazdu na wysokości budynków mieszkalnych przy ul. Granitowej 35-45 (przy butikach), a także chodnik po obu stronach jezdni oraz istniejąca zatoka postojowa. Wymienione zostały również wpusty uliczne służące odwodnieniu jezdni. 

Jezdnia wykonana została z betonu asfaltowego, chodniki z kostki betonowej, natomiast stanowiska postojowe częściowo z kostki betonowej, a częściowo z betonu asfaltowego. Czytaj więcej. Koszt inwestycji to 468 066, 06 zł. Czytaj więcej.


Tak aktualnie wygląda modernizowana droga

Stan techniczy wyremontowanego odcinka drogi uległ zdecydowanej poprawie


Mamy nadzieję, że dzięki realizowanemu remontowi ulicy Granitowej uda się rozwiązać problem parkowania pojazdów na części pasa jezdni. Do tej pory zaparkowane wzdłuż jezdni samochody bardzo mocno utrudniały ruch dwukierunkowy na ulicy Granitowej. Podobnie jak w drugim etapie zadania, tak i w etapie trzecim, wzdłuż jezdni wybudowane zostały stanowiska postojowe, więc oba pasy ruchu będą teraz w pełni przejezdne. Więcej na temat inwestycji znajduje sie TUTAJ.


 
Warto podkreślić, że w tym roku na osiedlu Granitowa realizowane są liczne inwestycje miejskie – kliknij tutaj. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego - w najbliższych tygodniach pojawi się 200 nowoczesnych, energooszczędnych opraw oświetleniowych typu LED (kliknij tutaj). W sąsiedztwie „Orlika” przy Powiatowym Zespole Szkół budowany jest parking na 44 samochody wraz z małą architekturą i elementami zieleni (kliknij tutaj)Wkrótce ruszy IV etap modernizacji drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa (kliknij tutaj).
Zlecone zostało również zaprojektowanie zagospodarowania terenu między blokiem przy ul. Granitowej 5e a ulicą Warszawską (DK44) - gdzie obecne znajduje się boisko asfaltowe - na potrzeby sportowo-rekreacyjne (wraz drogą dojazdową do tego terenu) - kliknij tutaj.
 
 
 
 
 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-07-04 08:11:14 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie