Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ DRUGIEGO ODCINKA ULICY STREFOWEJ

Data dodania: 2018-06-27

26 czerwca w Urzędzie Miejskim w Bieruniu podpisana została umowa przez Burmistrza Krystiana Grzesicę oraz przedstawiciela firmy JKM Sp. z o.o., na mocy której zrealizowany zostanie II etap budowy ulicy Strefowej.


Podpisano umowę na budowę drugiego odcinka ul. Strefowej 


Firma JKM Sp. z o.o. z Mikołowa wyłoniona została w drodze przetargu na realizację zadania pn. „Budowa drogi oraz infrastruktury towarzyszącej niezbędnej do rozwoju terenów inwestycyjnych". W najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane na przedmiotowym odcinku drogi, które zakończone zostaną pod koniec września tego roku.


 Burmistrz Miasta i przedstawiciel firmy-wykonawcy


Inwestycja obejmuje budowę drogi (jezdni oraz chodnika) wraz z odwodnieniem i nowoczesnym oświetleniem w technologii LED. Zadanie to stanowić będzie kontynuację budowy pierwszego etapu ulicy Strefowej - inwestycji zrealizowanej w 2016 roku, dzięki której w strefie ekonomicznej lokuje się obecnie zakład produkcyjny LEAR (Czytaj więcej - tutaj oraz tutaj).


Nowy odcinek drogi - zgodnie z umową -  powstać ma do 26 września 2018 roku.

Koszt zadania to 2 050 557,54 zł.


Gmina Bieruń chcąc przyciągnąć ofertą inwestycyjną kolejnych kontrahentów rozbudowuje niezbędny układ drogowy w strefie ekonomicznej.

 

 

W 2016 roku otwarty został pierwszy odcinek ulicy Strefowej, który skomunikował część terenów inwestycyjncy w Bieruniu. Startujemy z budową kolejnego odcinka.

 

Rozpoczynająca się inwestycja dofinansowana jest z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. (Czytaj więcej - kliknij). Przypomnijmy, że gmina Bieruń otrzymała 2 miliony złotych dotacji, którą przeznaczyła na dwa duże zadania - po  milionie złotych na każde. (Czytaj więcej - kliknij).

Pierwszym z zadań jest właśnie budowa ulicy Strefowej oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ta kosztuje 2 050 557,54 zł, z czego 1 000.000,00 zł pochodzi z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Więcej informacji na temat tej inwestycji przeczytać można TUTAJ.

Natomiast w ramach drugiego zadania budowane są dwa nowoczesne parkingi samochodowe na ulicach Granitowa i Licealna, na których docelowo zaimplementowany zostanie system „Roweru metropolitalnego". Również to zadanie wsparte jest przez Fundusz Solidarności kwotą 1 000.000,00 zł.  (Czytaj więcej - kliknij).

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Magdalena Kutynia 2018-06-28 08:20:07 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie