Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

CIEPLEJ I ŁADNIEJ - SP 1 PO TERMOMODERNIZACJI

Data dodania: 2017-12-07
 

Od niedawna możemy w pełni podziwiać efekty przeprowadzonej termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu.

Inwestycja polegająca na termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu Starym dobiegła końca. Jej zakres obejmował między innymi: wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, częściową wymianę instalacji centralnego ogrzewania i kotłów gazowych, docieplenie ścian zewnętrznych oraz wymianę dachu na stropodach.

Dzięki modernizacji uczniowie i pracownicy szkoły podstawowej zyskali lepsze warunki do nauki, pracy i szkolnej aktywności. Ponadto kompleksowa termomodernizacja szkoły przyczyni się do obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną potrzebną do ogrzania budynku, która w następstwie zmniejszy emisję szkodliwych substancji do środowiska. Widocznym efektem tego znaczącego remontu jest również nowoczesna elewacja, która w istotny sposób wpłynęła na poprawę estetyki budynków szkolnych.

Wykonawcą inwestycji była firma Portal s.c z siedzibą w Bielsku Białej. Całkowity koszt przedsięwzięcia  wyniósł ponad 2 mln zł. Nie wszystko jednak zostało pokryte z budżetu miasta. Gmina Bieruń pozyskała 1 477 046, 17 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Nazwa Projektu:

Modernizacja energetyczna budynków użyteczności  publicznej w gminie Bieruń- Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Domu Kultury Gama”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Fun­duszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcia sprzed i po termomodernizacji:


 
 
   

KS5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-12-07 11:39:12 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie