Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

CHÓRZYŚCI ŚWIĘTOWALI

Data dodania: 2017-11-30
Tradycje działalności chórów w Bieruniu sięgają blisko stu lat. Nie jest więc zaskoczeniem, że święto  patronki muzyki kościelnej – Świętej Cecylii, zajmuje ważne miejsce w kalendarzu miejskich wydarzeń.

W tym roku nie było inaczej. 28 listopada członkowie bieruńskich chórów – „Polonia” i „Harmonia” uroczyście obchodzili swoje święto, które rozpoczęło się Mszą Św. w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła. Przewodniczył jej proboszcz ks. Dziekan Janusz Kwapiszewski.

Tuż po nabożeństwie, odbyło się okolicznościowe spotkanie, w którym oprócz chórzystów, znaleźli się zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli m.in. Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica oraz dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury Zofia Łabuś, którzy przekazali na ręce dyrygentki Małgorzacie Kalinowskiej-Przybylskiej serdeczne gratulacje oraz podziękowanie za wytrwałość i dzielenie się muzyczną pasją, dzięki której wiele uroczystości nabiera kolorytu i wzniosłego nastroju.

Bardzo cieszy fakt, iż bieruńskie chóry wciąż cieszą się niegasnącą popularnością i pomimo wielu lat działalności, przybywa nowych członków. W sumie, to ponad 50 aktywnie działających artystów, regularnie uczestniczących w próbach i występach.

Serdecznie gratulujemy!

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Adam Kondla 2017-11-30 11:06:18 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie