Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

KOLEJNY KROK KU BEZPIECZEŃSTWU

Data dodania: 2017-10-03

 

Informujemy mieszkańców, że uruchomiono dwa kolejne elementy infrastruktury zapewniające mieszkańcom miasta bezpieczeństwo. Od dziś działa w Bieruniu pogodowa stacja meteorologiczna i specjalna aplikacja ostrzegawcza na telefony komórkowe.

2 października 2017 r. została uruchomiona w Bieruniu nowa stacja meteorologiczna. Stacja umiejscowiona jest na terenie Bierunia, a jej dane są odczytywane co 10 minut. Pozwala to na bieżące zapoznawanie się z stanem pogody, ilością opadów, kierunkiem i siłą wiatrów, temperaturą powietrza, a także ciśnieniem atmosferycznym. 

 

Link do strony stacji meteorologicznej:

http://infomet.nazwa.pl/meteo/bierun/gauges.htm

 

Uruchomiona została również specjalna aplikacja na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android. Aplikacja ta oprócz bieżącego stanu pogody ze stacji meteorologicznej pozwala na przekazywanie komunikatów i ostrzeżeń pogodowych, o utrudnieniach na drogach i w komunikacji, awarii, zdarzeń nadzwyczajnych i zarzadzania kryzysowego. Zakres komunikatów ostrzegawczych będzie systematycznie rozszerzany.

 

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna całodobowo. Można ją pobrać ze sklepu Google Play – nazwa aplikacji „Ostrzeganie meteo Bieruń”.

 

Oczywiście nadal działa na terenie miasta system SMS-owego powiadamiania o grożącym niebezpieczeństwie powodziowym. Deklaracje do niego można wypełnić w siedzibie Urzędu Miejskiego ul. Rynek 14, Straży Miejskiej ul. Jagiełły 1 oraz za pośrednictwem strony internetowej.

 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-10-04 10:56:07 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie