Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

INWESTYCJA PRAWIE NA FINISZU

Data dodania: 2017-07-07
 

To już ostatnie szlify! Zaledwie dwa miesiące pozostały do oddania do użytku nowo wybudowanego basenu przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego z pływalni będą korzystać nie tylko uczniowie, a wszyscy mieszkańcy Bierunia.

O potrzebie tej inwestycji mówiło się od wielu lat. Duże zużycie obiektu, brak kompleksowego remontu, awaryjność dotychczasowych instalacji były główną bolączką uczniów, dla których ze względu na to, że obiekt znajduje się tuż przy szkole, był jedynym miejscem, gdzie odbywały się zajęcia oraz wewnątrzszkolne zawody pływackie. Ponadto, stan basenu wykluczał z nich uczniów niepełnosprawnych z Oddziałów Integracyjnych. Przy wcześniejszym stanie technicznym pływalni dzieci te zostały pozbawione możliwości korzystania z zajęć na basenie. Niestety, pomimo ogromnej potrzeby remontu pływalni, inwestycja nie mogła być przeprowadzona ze względu na brak środków finansowych. Dopiero władze miasta obecnej kadencji zadecydowały o wykonaniu projektu modernizacji i przystąpieniu do realizacji  zadania.

 Do dzieła!

Jeszcze w styczniu przystąpiono więc do realizacji tego trudnego zadania. Inwestycja warta w sumie nieco ponad dwa miliony zł. musiała być rozpoczęta od prac rozbiórkowo-demontażowych.  Pracujący na jej terenie robotnicy musieli m.in.skuć stare i popękane płytki, a także wyburzyć kilka ścian. Ponadto wykonano okładzinę z płytek ceramicznych zarówno w misie basenowej, jak i na obrzeżu oraz ścianach hali basenowej oraz wykonanie stolarki.

Przeprowadzany remont ma charakter kompleksowy, dlatego zadbano również o instalację elektryczną, oświetlenie ewakuacyjne, centralne ogrzewanie, instalację wodno-kanalizacyjną, podgrzewacz CWU, wentylację oraz całą technologię basenową. Wszystkie instalacje mają być w pełni zautomatyzowane, co zapewni jak najmniejsze zużycie energii.

Obok samego basenu, niezbędne było również zadbanie o szatnie, pomieszczenia dla ratowników, a także pomieszczenia techniczne i sanitariaty. Na koniec został jedynie zakup nowego wyposażenia i stworzenie instalacji fotowoltaicznej oraz montaż kolektorów słonecznych na dachu.

Choć remont jest bardzo rozległy, pracujący przy nim budowlańcy nie obawiają się krótkiego terminu realizacji zadania.

- Właściwie od samego początku prowadzimy bardzo intensywne działania. Pracujemy właściwie codziennie, aby zakończyć remont przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dziś większość prac mamy już za sobą, myślę więc, że wraz z nastaniem września wszyscy będą mogli cieszyć się nowoczesnym basenem - mówił Ariel Zając, kierownik budowy.

Po modernizacji kryta pływalnia będzie dostosowana do potrzeb wszystkich uczniów zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Z basenu skorzystać będą mogli również również pozostali mieszkańcy Bierunia.

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-07-07 13:10:18 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie