Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

SEZON KĄPIELOWY W MIEŚCIE

Data dodania: 2017-07-07
 

Sezon letni w pełni. Wielu z nas wybiera się w tym czasie na letni wypoczynek. Nie każdy ma jednak okazję do tego, aby skorzystać z ofert biur turystycznych. Do spędzenia lata w mieście z pewnością zachęcają miejscowe zbiorniki wodne, w przypadku Bierunia od lat takim miejscem jest kąpielisko „Łysina”.

Bieruńskie jezioro jest niewątpliwie zbiornikiem, z którego okoliczni mieszkańcy mogą być dumni. Kąpielisko położone w pięknym naturalnym otoczeniu jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców miejsc. Swoją świetność zbiornik przeżywa w lipcu, kiedy to upały zachęcają do zażywania chłodnych kąpieli nie tylko lokalną społeczność, ale również mieszkańców okolicznych miast, którzy bardzo chętnie wybierają to miejsce.

Do letniego wypoczynku z pewnością przyczyniły się również prace, jakie odbywały się przy samym jeziorze, mające na celu przygotowanie do sezonu 2017.

- Chcielibyśmy, aby teren przy jeziorze stał się przyjazny dla osób, które chciałyby aktywnie spędzić czas. Jednocześnie chcemy zachować naturalny wygląd terenu. Nie ma więc mowy o wybudowaniu drogi asfaltowej na plaży. Teren przeszedł już pewne modyfikacje. Wokół jeziora postawione zostały ścieżki przeznaczone dla pieszych oraz rowerzystów- wyjaśniał jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu burmistrz, Krystian Grzesica.

W ubiegłym roku zadbano też o bezpieczeństwo. Z wody zostały już usunięte betonowe płyty, które stanowiły zagrożenie dla kąpiących się. Plaże monitorowane są przez ratowników wodnych. Na estetykę tego miejsca wpływa niewątpliwie również zaopatrzenie teren w ławki i kosze na śmieci. Ponadto, do dyspozycji odwiedzających ośrodek zostały oddane dwa parkingi, na które kierowców prowadzą znaki informacyjne. Opłata za całodniowy postój wyniesie 5  zł.

Przed rozpoczęciem sezonu pracownicy Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdecydowanie nie próżnowali. Jak poinformował nas Tomasz Solecki, pracownik jednostki odpowiedzialny za obiekt, prace związane z uzupełnieniem wody w akwenie przebiegały bez większych problemów - woda nieustannie zostaje wprowadzana do zbiornika.

- Dzięki pompowaniu wody do zbiornika ze studni głębinowej w pierwszej kolejności chcemy ograniczyć skutki opadania wody, a w dalszej jej uzupełnienie. Po rocznym okresie monitorowania będzie można coś więcej powiedzieć. Na tę chwilę woda nie opada i powoli się podnosi. Duży wpływ na poziom wody ma również padający deszcz - dodaje Tomasz Solecki.

Ponadto plaża przy jeziorze zyskała również prysznic plażowy. Z myślą o bezpieczeństwie plażowiczów wzmocniono część skarp wokół zbiornika, wykonano murek oporowy obok Pubu Gwarek, a także usunięto stare i  zniszczone schody betonowe. Odnowiono także toalety, które zyskały nowe ogrodzenie i kostkę brukową oraz zamontowano oświetlenie.

Otwarcie sezonu nastąpiło w sobotę, 24 czerwca i potrwa do 3 września. W tym czasie codziennie w godz. 10-18 będzie funkcjonował patrol ratowników WOPR. Również w tym okresie będzie uruchomiony płatny (5zł) niestrzeżony parking. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że woda została przebadana przez tyski Sanepid, który orzekł, że skład wody pozwala na bezpieczne zażywanie kąpieli.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-07-07 07:47:28 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie