Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

MORAVSKY BEROUN MA NOWĄ HALĘ SPORTOWĄ

Data dodania: 2017-07-04
 

28 czerwca br. w Moravskym Berounie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej "Medvěd aréna". Na to ważne wydarzenie  dla naszego czeskiego partnera zaproszenie przyjęli, m.in. Alena Sromova – senator Republiki Czeskiej, zastępca przewodniczącego Regionu Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji  w Ołomuńcu - František Jura, zastępca burmistrza Teplička nad Wagiem - Luboš Mrázik oraz burmistrz Bierunia - Krystian Grzesica.

Uroczystości związane z otwarciem rozpoczęły się od powitania wszystkich zaproszonych gości i liczne przybyłych mieszkańców. Zgodnie z tradycją na początku odbyło się poświecenie nowego obiektu sportowego,  a następnie symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali przedstawiciele władz Moravskyego Berouna, na czele ze starostką -  Zdenką Szukalską.

Ważnym punktem uroczystości otwarcia były składane przez gości gratulacje, do których dołączył burmistrz, Krystian Grzesica. Życzył naszemu sąsiadowi i partnerowi, aby ta prestiżowa inwestycja, którą ma okazję podziwiać była powodem do dumy, by cieszyła wszystkich mieszkańców, którzy w różnym wieku, często całymi rodzinami będą korzystać z możliwości, które daje. Podkreślał, że ważne, aby obiekt przyciągał do siebie osoby związane ze sportem zawodowo, jak i amatorsko, był miejscem aktywnym, integrującym lokalną społeczność, propagującym sportowy, a co za tym idzie, zdrowy tryb życia.

Główne uroczystości miały miejsce na głównej hali sportowej, gdzie wysportowane i roztańczone dzieci i młodzież z tamtejszej szkoły prezentowały bogaty program artystyczny, wypełniony  elementami gimnastyki i tańca. W trakcie akademii uhonorowano pamiątkowymi statuetkami i podziękowaniami osoby zaangażowane w budowę hali  "Medvěd aréna”.

Budowa hali sportowej rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku i trwała ponad 10 miesięcy. Nazwa "Medvěd aréna" czyli „Niedźwiedzia arena” została wyłoniona w drodze konkursu, którego pomysłodawcą były dzieci z sąsiadującej z nią  Szkołą Podstawową. „Niedźwiedzia arena” nawiązuje do herbu miasta, który przedstawia niedźwiedzia na niebieskim tle, idącego po zielonej polanie.

Nowo powstała hala jest ważnym elementem oferty sportowej na terenie Moravskyego Berouna, Posiada pełnowymiarowe boisko, z wytyczonymi polami, m.in. do piłki ręcznej, koszykówki, hokeja, badmintona, a także trybuny, szatnie, łazienki z prysznicami oraz w tzw. strefie rekreacyjnej stanowiska do bowlingu.

Mamy nadzieję, że już wkrótce nasi mieszkańcy wizytując w dniach  15 i 16 lipca w Moravskym Berounie będą mogli zobaczyć, a może nawet skorzystać z nowo otwartego obiektu.

   
   
   
   

KS 5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-07-04 11:27:19 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie