Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ZRZUCAJĄC OPAŁ - ZADBAJ O CHODNIK!

Data dodania: 2017-05-23

Szanowni Mieszkańcy !

Nim dostawca węgla czy drewna zrzuci opał na chodnik lub drogę przy posesji, należy pamiętać o zabezpieczeniu nawierzchni i rozłożyć plandekę lub grubą folię.

W przypadku dostawy węgla należy odpowiednio zabezpieczyć chodnik lub drogę przed zabrudzeniem, ewentualnym uszkodzeniem poprzez ułożenie plandeki lub folii. Zrzucenie opału w miejscu ogólnodostępnym w przestrzeni miejskiej, może być potraktowane jak zaśmiecanie a nawet zniszczenie mienia.

Zrzucenie jest karalne nawet wówczas, gdy jest popełnione nieumyślnie. Traktowane jako wykroczenie może zakończyć się mandatem karnym do 500,00 złotych, skierowaniem sprawy do sądu lub w przypadku zniszczenia mienia w sądzie karnym, oraz pokryciem kosztów dotyczących np. wymiany części nawierzchni.

Stosując plandeki na czas rozładunku opału (węgiel, drewno), unikniemy problemów z posprzątaniem resztek, chodnik będzie zabezpieczony a portfel nie ucierpi ku obopólnemu zadowoleniu.

Dbajmy wspólnie o naszą przestrzeń publiczną !

Pamiętajmy, że utrzymanie infrastruktury miejskiej, w tym przede wszystkim miejskich dróg i chodników to ogromne koszty i praca wielu służb, dbających o porządek.  Wiele z nich to nowe, oddane nie dawno do użytku kosztowne i czasochłonne  inwestycje, które mają nam przecież jak najdłużej służyć. Środki finansowe, które gmina musi przeznaczyć na usuwanie zabrudzeń i sprzątanie, pochodzą z budżetu gminy, na które składają się m.in. podatki mieszkańców.

 

 KS5

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-05-29 08:30:50 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie