Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

RYNEK DZIŚ NALEŻAŁ DO MAŁYCH EKOLOGÓW

Data dodania: 2017-05-19

Przez ulice Bierunia przemaszerowali mali ekolodzy z Przedszkole nr 1. Dzieci wraz z opiekunami na Rynku zaprezentowały swoje hasła, z których wyłoniono najlepsze, brzmiące: „Każda pszczoła dobrze wie, że gaz maska jest passe”.

Jak podkreślają organizatorzy, coroczna akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej nie tylko pośród najmłodszych, ale i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dzieci poprzez korowód zwracają uwagę społeczną, pobudzają naszą świadomość na temat środowiska naturalnego
oraz naszego najbliższego otoczenia.

W barwnym ekologicznym korowodzie udział wzięli burmistrz miasta Krystian Grzesica, Przewodnicząca Komisji Społecznej Barbara Panek – Bryła, Dyrektor Bieruńskiego Centrum Usług Krystyna Czajowska, przedstawiciele Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej, firmy Ermat oraz rodzice przedszkolaków i mieszkańcy.

Tego typu akcje są bardzo potrzebne, ponieważ świadomość ekologiczną należy budować od najmłodszych lat. Jesteśmy przekonani, że takie działania wpłyną także na postawy rodziców. Wystarczy, że co drugi rodzic dowie się o poczynaniach swoich pociech, a efekt będzie naprawdę znaczący. W przedszkolu naprawdę wiele poświęcamy tej tematyce. Staramy się wskazać m.in. poprzez zabawę jak można wykorzystać zużyte przedmioty, np.  dziś mamy przypięte kotyliony, które zostały wykonane z użytych płyt CD  ” – mówiła dyrektor przedszkola Barbara Nieckarz.

Finał akcji odbył się na Rynku, gdzie wychowanków bieruńskiego przedszkola oraz ich opiekunów i wszystkich gości raz jeszcze oficjalnie przywitał burmistrz miasta wraz z dyrektor przedszkola nr 1.  Zgromadzeni tu dorośli odczytywali kolejno hasła z transparentów, których część została wyróżniona i nagrodzona. Były to hasła grup przedszkolnych:

-grupa Kotki : „Każda pszczoła dobrze wie, że gaz maska jest passe!” Hasło, które wygrało
i zostało hasłem XI Korowodu Ekologicznego

- grupa Misie i Laleczki : „Bieruń nom przaje Boćku - kolego i bez to chce dlo nos luftu czystego!”

- grupa Motylki:  „Fruwam sobie tu i tam kiedy czysto wokół mam!”

Na koniec dzieci obdarowane wcześniej balonami wypuściły je ku niebu. Wyglądało to naprawdę pięknie i wzbudziło pośród najmłodszych wiele okrzyków radości.

 
   
   

KS5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-05-29 08:31:22 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie