Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ZAWODY MODELI SAMOCHODÓW ZDALNIE STEROWANYCH-NIEZAWODNY SPOSÓB NA NUDĘ

Data dodania: 2017-05-16
 

W sobotę, 13 maja w Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Szarych Szeregów odbyły się Zawody Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych RC o puchar burmistrza Bierunia. Choć walka była zacięta, dla wszystkich najważniejsza była dobra zabawa.

Były to już drugie w historii zawody o puchar burmistrza miasta Bieruń. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i kategoria open. Choć na co dzień ideę modelarni jest zachęcenie zarówno tych młodszych, jak i starszych mieszkańców Bierunia do tego, aby sami spróbowali swoich sił w budowaniu własnych modeli, w przypadku zawodów dopuszczalne było korzystanie z gotowych rozwiązań. Oceniany był przede wszystkim czas przejazdu oraz bezbłędne pokonanie toru.

W pierwszej kategorii startowali najmłodsi zawodnicy, często prowadzący swoje pojazdy pod czujnym okiem dorosłych, którzy pomagali maluchom w najcięższych manewrach.Choć przed zawodnikami stało nie lada wyzwanie, żaden z nich nie dał za wygraną. W tej kategorii wystartowało aż 10. zawodników. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął Wojciech Kwiecień z Imielina. Czas, w jakim pokonał tor wyniósł nieco ponad 36 sekund. Jak wspomniał w późniejszej rozmowie, modelarstwo bardzo mu się podoba i za namową rodziców często chodzi na zajęcia. Największą frajdą są dla niego właśnie wyścigi. Jak wyjaśniła mama Wojtka, zajęcia mają dla niego podwójny wymiar. Oprócz dobrej zabawy, uczą dziecko cierpliwości i spokoju - Tak ciężko nauczyć tego dzieci w dzisiejszych czasach - przyznała.

Wśród przedszkolaków na wyróżnienie z pewnością zasługuje zdobywca drugiego miejsca, Maciej Kucz (pokonał tor w 50. sekund), a także zajmujący ostatnie miejsce na podium Michał Janosz.

W kategorii szkoły podstawowe zmierzyło się sześciu zawodników. Pierwsze miejsce należało do Rafała Drozdka z Imielina. Następni byli kolejno Dominik Skrobisz i Jerzy Bieniek. Z kolei w kategorii open zdecydowanym liderem stał się Dominik Skrobisz. Drugie miejsce należało do Rafała Drozdka, a trzecie do Tomasza Buczka.

Centralnym punktem zawodów stało się oczywiście rozdanie nagród przez honorowego gościa zawodów, burmistrza Krystiana Grzesicy, który na samym początku pogratulował wszystkim zawodnikom i przyznał,  że jest pod wrażeniem determinacji, z jaką wszyscy dziś walczyli.

- Cieszę się, że mamy w Bieruniu modelarnię, w której mogą rozwijać się takie talenty - zaznaczył z uśmiechem.

Podczas zawodów widzowie mogli zobaczyć również pokaz obsługi drona oraz zdalnie sterowanego samolotu. Jak się jednak okazało, zabawa nie była jedynym aspektem sobotniej imprezy.

 - Robimy to przede wszystkim dla dzieciaków, aby odciągnąć ich od zachowań nieakceptowanych, które pojawić się mogą właśnie w okresie dorastania. Poza tym, chcemy ich odciągnąć od komputera, czy telewizora. Zachęcamy do udziału również rodziców po to, aby mogli wspólnie spędzić czas z dziećmi - wyjaśniał ideę zawodów prezes bieruńskiej modelarni, Wojciech Mrozek, dodając, że zawody organizowane są aby zintegrować różne środowiska i zachęcić do wspólnej zabawy.

Organizatorami imprezy byli: Modelarnia LOK Bieruń oraz Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji, a honorowym patronatem wydarzenie objął burmistrz miasta, Krystian Grzesica.

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-05-16 15:32:51 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie