Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

PCHLI TARG W BIERUNIU - SKARBY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Data dodania: 2017-05-16

W sobotę, 13 maja, pogoda z pewnością nie rozpieszczała. Pomimo porannego chłodu i zachmurzenia niezwykle radośnie i pogodnie zrobiło się na bieruński rynku, który po raz drugi opanowali wystawcy z Bierunia i okolicznych miejscowości, uczestniczący w zorganizowany tu po raz drugi pchlim targu.

Zaledwie kilka minut po godz. 8.00 rano bieruński rynek zaroił się od różnego rodzaju skarbów. Znaleźć tu można było pokaźne księgozbiory, zabytkowe lampy, odzież, a nawet motocykl pochodzący z 1992 roku. Nic więc dziwnego, że pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, po raz kolejny pchli targ przyciągnął wielu oglądających. Większość z nich przyszła tu w sobotni poranek zachęcona poprzednią edycją pchlego targu, inni szczerze mówili, że to właśnie w takich miejscach znaleźć można prawdziwe “perełki”.

- Szczerze mówiąc nie nastawiałam się dziś na żadne zakupy. Zobaczyłam ogłoszenie w lokalnej prasie i postanowiłam przyjść i muszę przyznać, że nie żałuję. Zdążyłam zrobić już pokaźne zakupy, a to dopiero początek. Najważniejsze jest to, że za te wszystkie rzeczy nie zapłaciłam więcej niż kilka złotych - wyjaśniła jedna z mieszkanek Bierunia, która zaraz potem dodała, że największą frajda jest dla niej rozmowa z wystawcami.

Oni również nie szczędzili pochwał dla organizatorów sobotniego targowiska. Wszyscy zgodnie podkreślili, że pchli targ to fantastyczna okazja do tego, aby móc w końcu pozbyć się nieużywanych dotąd przedmiotów, a tym samym rozpocząć wiosenne porządki.

- Przyszliśmy tu dziś całą rodziną. Myślę, że to doskonała okazja do tego, żeby pozbyć się starych, nieużywanych już rzeczy, które dla kogoś mogą okazać się wartościowe. Zabrałam ze sobą moje córki, bo myślę, że to dla nich dobra lekcja przedsiębiorczości - mówiła jedna z mieszkanek Bierunia, która uczestniczyła w pchlim targu po raz pierwszy.

Bieruński rynek przyciągnął w sobotę również osoby spoza miasta. Jedną z nich był pan Robert z Oświęcimia, który bardzo często bywa na podobnych imprezach w całej Polsce. Na co dzień zajmuje się kolekcjonowaniem starych przedmiotów. Większość z nich ma bogatą historię i kryje wiele wspomnień. Jak podkreślił pan Robert, większość z wystawionych na bieruńskim rynku przedmiotów znalazł na strychu podczas wykonywania obowiązków kominiarza. Tak w jego ręce wpadła np. stara poniemiecka skrzynia na amunicję, która stała się częścią jego kolekcji. Obok historycznych skarbów, wśród wystawionych przedmiotów znaleźć można było motorower pochodzący z 1992 roku. To właśnie warkot jego silnika wzbudził największe zainteresowanie oglądających.

- Przyznam, że byłem na niejednym pchlim targu, ale tutaj bardzo mi się podoba. Głównie chodzi o atmosferę. Wszyscy są bardzo przyjaźni i praktycznie nie ma konkurencji. Poznałem wiele wspaniałych osób. Dzięki temu jeszcze nie raz odwiedzę bieruński pchli targ - komentował z uśmiechem sobotnie wydarzenie pan Robert.

Następna okazja do tego, aby wystawić swoje towary lub móc polować na “perełki” pojawi się już w przyszłym miesiącu. Jak podkreśla Urząd Miejski w Bieruniu, organizator imprezy, będzie starał się, aby miała ona charakter cykliczny i stała się integralną częścią miejskich wydarzeń. Wedle zapowiedzi pchli targ będzie odbywał się tu w co drugą sobotę  miesiąca, do października.  Więcej informacji o tej imprezie uzyskać można  pod numerem telefonu 32 324 24 01.

 
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-05-22 10:21:15 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie