Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

INFORMACJA O STANIE WÓD

Data dodania: 2017-04-28

W związku z intensywnymi opadami deszczu i podniesieniem się stanu wód w rzekach występujących na terenie Gminy Bieruń,  informujemy o wzmożonych działaniach kontrolnych prowadzonych przez odpowiednie służby.

Dziś tj. 28 kwietnia b.r. o godz. 9.30 Burmistrz Krystian Grzesica uczestniczył w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Z kolei o godz. 12.00 burmistrz zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym gdzie określono wiążące dyspozycje i zadania dla podległych służb, które na bieżąco monitorują sytuację.

Pomimo  podwyższonych stanów poziomów wód  sytuacja jest stabilna. Jednocześnie informujemy, iż w związku z zaistniałą sytuacją Wojewoda Śląski wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego województwa. Na mocy którego zobowiązał wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów oraz wszelkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania ewentualnych zagrożeń.

Każdy z mieszkańców ma indywidualną możliwość sprawdzenia stanu wód klikając na poniższy link:

http://www.bierun.prospect.pl/

http://www.pogodynka.pl/polska/podest/zlewnia_gornej_wisly

 

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-04-28 15:49:40 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie