Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

POMÓŻMY WYBUDOWAĆ "ŚWIETLIKOWO"

Data dodania: 2017-04-18
 

Tyskie „Świetlikowo” ma być pierwszym w Polsce Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jednak by mogło powstać potrzebne są pieniądze na remont placówki, które należy zebrać jak najszybciej. Inaczej otrzymana na leczenie dzieci dotacja w wysokości 2 mln przepadnie. Przeczytaj apel fundacji i wesprzyj ją jeśli możesz. Czas nagli.

Warto przypomnieć, że Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach od 2009 roku prowadzi jedyne na Śląsku domowe hospicjum przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Hospicjum obejmuje specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore maluchy w miejscu ich zamieszkania. Pod opieką hospicjum domowego są także dzieci z Bierunia.

 

Apel „Świetlikowa”

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie - pierwszym i jedynym w Polsce. Zwracamy się z prośbą o pomoc w wybudowaniu ŚWIETLIKOWA :

-  Pierwszego w Polsce Centrum Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci.

-  Jedynego na Śląsku Hospicjum przeznaczonego wyłącznie dla DZIECI

Aktualnie nie ma w Polsce miejsca, w którym nieuleczalnie chore dzieci mogłyby w ciągu dnia spędzić czas. Tego typu placówki nie są w żaden sposób dotowane przez Państwo lub NFZ.

Dlatego, wzorem krajów skandynawskich postanowiliśmy stworzyć Świetlikowo: miejsce, w którym nieuleczalnie chore dzieci będą miały zapewnioną bezpłatną, specjalistyczną opiekę lekarską oraz kontakt z rówieśnikami. Rodzice w tym czasie będą mieli szansę złapać oddech i odpocząć od trudnej rzeczywistości.

Pomysł został doceniony przez Unię Europejską – otrzymaliśmy 2 mln złotych dotacji na pokrycie kosztów działalności Dziennego Centrum Opieki dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Aby móc wykorzystać dotację musimy uruchomić Dzienne Centrum Opieki do końca maja br.

Aktualnie jesteśmy w trakcie generalnego remontu budynku, w którym już za 2 miesiące musimy przyjąć potrzebujące dzieciaki. Jeżeli nie zdążymy, przepadną 2 miliony złotych dotacji, które pozwolą nam na zapewnienie bezpłatnej opieki chorym dzieciom z całego Śląska.

Naszym największym wrogiem jest czas: do tej pory, dzięki sponsorom udało nam się zebrać ok 300 000 zł. Aby ukończyć pierwszy inwestycji (Dzienne Centrum Opieki) i nie utracić dotacji potrzebujemy jeszcze 700 000 zł, praktycznie na „jutro”. Każda, nawet najmniejsza kwota ma dla nas znaczenie i przybliża nas do osiągnięcia celu. Suma potrzebna do zakończenia całości inwestycji (łącznie z Hospicjum Stacjonarnym) to 3 000 000 zł.

Czasu jest bardzo mało, potrzeby ogromne, ale jak mawia nasza Ambasadorska Martyna Wojciechowska:  „Niemożliwe nie istnieje”. Wierzymy że uda nam się zrealizować nasz plan i powstanie prekursorski ośrodek opieki dziennej.

 Jeśli nam się uda, będzie to PIERWSZA TEGO TYPU PLACÓWKA w Polsce

 

Jak możesz pomóc

Każdy z nas może pomóc wybudować Centrum Dziennej Opieki dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci „Świetlikowo”. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów!

Można przekazać dowolną sumę pieniędzy jako darowiznę na konto Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci ( nr konta: 78 84350004 0000 0000 4620 0006).

Firmy i przedsiębiorstwa mogą przekazać również materiały budowlane i remontowe.

Potrzebne jest dosłownie wszystko, od worków z piaskiem, po cegły.

Można dokonywać wpłat (już od 5 zł) na specjalnie na ten cel stworzoną akcję na portalu

www.odpalprojekt.pl

Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej zbiórki. Liczy się każda złotówka!

Zobacz jak ma wyglądać „Świetlikowo”

http://www.swietlikowo.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=ecQ6gL9zgfg

"Zadanie arcytrudne, bo czasu jest niewiele, budowa trwa, pieniędzy niestety brakuję. Ale przecież nie ma rzeczy niemożliwych. Ich wiara i energia razem wzięta nawet mnie przerosła. Zachęcam Was do wsparcia tego niesamowitego przedsięwzięcia. Podajcie dalej, niech więcej osób dowie się o tym rycerskim projekcie!"   - ALEKSANDER DOBA .

KS 5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-04-18 10:50:21 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie