Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

BIERUŃ STOLICĄ SKATA

Data dodania: 2017-03-15

W marcu  Bieruń stał się stolicą polskiego skata.  W tym miesiącu  jak nas poinformował Franciszek Mrzyk prezes Sekcji Skatowej KS Unia Bieruń  odbyły się  dwie  imprezy skatowe organizowane przez Polski Związek Skata  a w przyszłym tygodniu odbędzie się trzecia.

W sobotę  4 marca z udziałem 120 zawodników zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski a dzień później Super Finał z udziałem 16 najlepszych zawodników.  Tryumfatorem został Adam Kołodziejczyk z Lędzin, który zdobył tytuł Mistrza Polski.

Tydzień później w niedzielę 12 marca 140  zawodników w kategoriach : Senior, Junior i Kobiety rywalizowali w bieruńskim Kinoteatrze „Jutrzenka” w  ramach Indywidualnych Mistrzostw Polski.  Tytuł Mistrza Polski seniorów zdobył Julian Chodzicki z klubu Ferdynand MDK Bogucice,  przed Henrykiem Pielą z Chorzowa i Edwardem Wcisło z Bytomia. W rywalizacji pań świetnie zaprezentowały się zawodniczki z Bierunia  Lidia Segeth, która zdobyła miejsce drugie oraz Aleksandra Łańska-Gawlik, która wywalczyła miejsce trzecie. W kategorii kobiet tryumfowała Monika Gajda z LKS Świerklany.  Wśród juniorów najlepszy okazał  się Łukasz Wojaczek,  a tuż za nim uplasowali się  bracia Mateusz i Łukasz Trybuś.

W trakcie zawodów w uznaniu zasług dla rozwoju gry Skat Polski Związek Skata przyznał Burmistrzowi Miasta Bierunia - Krystianowi Grzesicy Złotą Honorową Odznakę PZSkat.

To jednak nie koniec skatowych  emocji w Bieruniu. Już w sobotę 18 marca skaciorze spotkają się na dorocznym Maratonie, który  będzie to kolejną okazją  do sprawdzenia swoich umiejętności.