Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

SPOTKANIE Z TRADYCJĄ "GWIAZDA BETLEJEMSKA DROGĘ IM WSKAZAŁA"

Data dodania: 2017-01-04

W ramach spotkań z tradycją serdecznie zapraszamy w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2017 r.  na okrągłe - X Spotkanie z Tradycją, zatytułowane ”Gwiazda Betlejemska drogę im wskazała”. Tym razem nie przejdziemy w Orszaku III Króli ulicami miasta, ale spotkamy się w Regionalnym Centrum Kulturalno Gospodarczym  „Remiza”, aby wspólnie uczcić Święto Objawienia Pańskiego.

O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny!” (księga Izajasza 52:7). O jakże pełne wdzięku jest Boże Narodzenie! Tak. Jest także pełne ludzkiego ubóstwa, nosi na sobie znamię odepchnięcia od drzwi, gdy Józef i Maryja szukali miejsca w gospodzie. (…) Ale Boże Narodzenie jest pełne wdzięku! Ten wdzięk dostrzegły oczy pasterzy betlejemskich. (…). Dostrzegły go oczy mędrców przybyłych ze Wschodu. Ten wdzięk jest objawieniem Tajemnicy Narodzonego. Jest objawieniem Prawdy i Dobra, i Piękna, które jest w Nim. Którym On jest! Idzie przez pokolenia ten wdzięk Chrystusowych narodzin. Objawia się ludziom i ludom: chłoną go wszędzie światłe oczy wiary. Szukają dlań ludzkiego wyrazu artyści: malarze, poeci, muzycy, obcują z nim święci”. To słowa Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszone podczas Orędzia na Boże Narodzenie 25 grudnia w 1988 roku na Placu św. Piotra.

Podczas najbliższej X edycji Spotkań z Tradycją będziemy poszukiwać wdzięku subtelnego, bo ukrytego w ubogiej, Bożonarodzeniowej stajence. Wdzięku, który zgodnie ze słowami Jana Pawła II „dostrzegły oczy mędrców” i który jest ”objawieniem Prawdy i Dobra, i Piękna”. Tego dnia czeka na nas Jasełkowe przedstawienie, wspólne kolędowanie oraz opowieść ks. Damiana Bednarskiego o Objawieniu Pańskim.

Serdecznie zapraszamy !drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-01-04 13:04:23 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie