Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

25 FINAŁ WOŚP W BIERUNIU

Data dodania: 2017-01-13

 

15 stycznia 2017 roku po raz dwudziesty piąty zagra w Bieruniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasłem 25 Finału jest: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom!". By wspomóc to wydarzenie bądźcie z nami podczas imprez organizowanych w naszym mieście. A będzie się działo!

Jak co roku na ulice nie tylko polskich  ale również  kilkudziesięciu krajów na świecie dnia  15 stycznia 2017 wyruszy ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Spotkamy ich również na ulicach Bierunia. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Pediatria po raz kolejny będzie tematem Finału, tym razem 25. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej orkiestra zagrała podczas 11, 12 i 24 Finału.

W Bieruniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizowana jest już po raz 16. Przez te wszystkie lata zorganizowano dziesiątki imprez, na które składają się m.in.  koncerty, aukcje, biegi, pikniki oraz wiele innych ciekawych inicjatyw. Na efekt zbiórki wpływa przede wszystkim jej wynik, który udaje się realizować dzięki wielkoduszności naszych mieszkańców. WOŚP w Bieruniu  to łączna pomocy wielu środowisk, organizacji i ludzi w różnym wieku , to nasz wspólny sukcesi chęć niesienia pomocy. Miniony rok zbiórki zamknięto w Bieruniu  rekordową sumą 103 191,75 zł.  

A co takiego  wydarzy się w Bieruniu podczas 25 Finału!

Na pewno warto powiedzieć kilka słów o czołowych wydarzeniach i zachęcić wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w pikniku rodzinnym czy  biegu a także  zaprosić na koncerty czy bal charytatywny.

3 Bieruński Bieg "Utopca" to największa impreza biegowa organizowana w naszym mieście właśnie w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W pierwszej edycji Biegu wystartowało ponad 400 osób, a w kolejnej już ponad 700. Byli to zawodnicy głównie z południowej Polski, ale również z dalej oddalonych regionów naszego kraju.W drugiej edycji Biegu uczestniczyła także grupa czeskich biegaczy. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach: 17 km (bieg główny) oraz 5 km (bieg i nordic walking). Ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię trasy, liczne podbiegi i zbiegi, zawody można zaliczyć do kategorii biegów crossowych. Nazwa Biegu nawiązuje do legendarnych stworów zamieszkujących dawniej tereny podmokłe powiatu bieruńsko-lędzińskiego, które potrafiły przyjmować postacie zwierząt, ludzi, półludzi i elementów przyrody nieożywionej. Umiejętności te były często wykorzystywane do czynienia lokalnej społeczności przeróżnych żartów.

Warto także odwiedzić Halę Sportową G2 (400 metrów od Rynku), gdzie odbędzie się Sportowy Piknik Rodzinny. Piknik to znakomita okazja do spędzenia czasu całymi rodzinami. Na hali zaprezentują się lokalni artyści, lokalne kluby sportowe, wyroby lokalnego rękodzieła oraz wyroby kulinarne. Podczas trwającej ok. 4 godziny imprezy mają miejsce liczne atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, gry i zabawy, animacje oraz konkursy), pokazy dyscyplin sportowych, a na koniec także dekoracje zwycięzców rywalizacji biegowych w poszczególnych kategoriach. Gorąco zapraszamy!

 Więcej - http://www.biegutopca.pl/

A program imprez towarzyszących i finalna niedziela prezentuje się w tym roku tak:


7 stycznia 2017 r. (sobota)

Gumix Oli CDumny Bieruń/Kocur + DJ Bulixon/After Party

Miejsce: Pub Gwarek, ul. Łysinowa135,  godz. 19.00

wstęp: datek do puszki WOŚP
 

13 stycznia 2017 r. (piątek)

Spektakl Teatru dla Dorosłych „ Cioplyta, czyli fto zachachmyncił utopca”


Miejsce: Dom Kultury „Gama”, ul. Chemików 45,

godz. 18.30, bilety w cenie 10 zł do nabycia w placówkach Bieruńskiego Ośrodka Kultury

Koncert Zespołu ACUSTIC 

Miejsce : Piwiarnia Warki, ul. Rynek 12, 

godz. 19.30, wstęp: datek do puszki WOŚP

14 stycznia 2017 r. (sobota)

WOŚPOWE KARAOKE

Miejsce : Pub Piywnica, ul. Wylotowa 21

godz. 19.00, wstęp: datek do puszki WOŚP

 WIELKI FINAŁOWY BAL KARNAWAŁOWY

Miejsce: RCKG „Remiza”, ul. Remizowa 19

Godz. 19.00, impreza biletowana

15 stycznia 2017 r. (niedziela)

Bieg „Utopca” – start z Rynku, godz. 10.30 – więcej Kliknij

Sportowy Piknik Rodzinny – Hala Sportowa G2 , ul. Szarych Szeregów 15, godz. 11.00,

Liczne atrakcje, pokazy dyscyplin sportowych, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, dekoracje zwycięzców 3 Biegu „ Utopca”

Koncert finałowy WOŚP – KONIEC ŚWIATA - wydarzenie -KLIKNIJ

Miejsce : Kinoteatr „ Jutrzenka”, ul. Spiżowa 4, godz. 18.00, wstęp: datek do puszki WOŚP

Światełko do Nieba

Miejsce : Rynek, godz. 22.00

Licytacje, rozstrzygnięcia konkursów, godz. 20.15 

Podczas wszystkich imprez odbywać się będą licytacje, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

Szanowni Państwo – „Będzie się działo”!
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!


 Wszystkie wyżej wymienione wydarzenia są wynikiem inicjatywy społecznej, wynikającej głównie z zaangażowania i poświęcenia prywatnego czasu pojedynczych osób z różnych środowisk i organizacji, które spotykają się cyklicznie corocznie w ramach bieruńskiego Sztabu WOŚP oraz w ramach sztabu organizacyjnego Biegu Utopca. Inicjatorem trwającej już od 16 lat WOŚP w Bieruniu jest Stowarzyszenie Gospodarczo-Ekologiczne "Nasz Region" oraz współpracujące z nim osoby. Oczywiście tak duże przedsięwzięcia nie byłyby możliwe bez współpracy oraz wsparcia organizacyjnego i finansowego różnych instytucji, przede wszystkim Gminy Bieruń, Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Bieruńskiego Ośrodka Kultury, a także sponsorów prywatnych.

 KS5

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Redagował: Edyta Mitoraj 2017-01-13 10:28:32 wstecz
Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie