Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

ELITA BADMINTONISTÓW SPOTKAŁA SIĘ W BIERUNIU

Data dodania: 2016-09-27

Przedwczorajsze finały Varcolor Polish International w Bieruniu odbiły się szerokim echem w całej Europie. Międzynarodowy turniej zorganizowany już po raz drugi zgromadził uczestników reprezentacji aż z 27 państw.

Wielkim sukcesem zakończył się międzynarodowy turniej Varcolor Polish International 2016, który jest największym sportowym wydarzeniem dla całego naszego regionu. Na Turniej przyjechała światowa mistrzowska elita badmintona. Do Bierunia zawitały setki zawodników, trenerów, sędziów oraz kibiców z całego kraju i ze świata. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabrakło reprezentantów kadry Polski.

„Możliwość organizacji tej imprezy zawdzięczamy wspaniałym tradycjom badmintona w Bieruniu, doskonałym wynikom zawodników oraz niebywałej determinacji i zaangażowaniu działaczy i przyjaciół badmintona. Kontynuacja współpracy ze sponsorem tytularnym włoską firma Varcolor to potwierdzenie klasy i rangi tej imprezy” - mówi Szymon Kostka jeden ze współorganizatorów turnieju.

W tym roku, w drugiej odsłonie turnieju elity towarzyszyły zmagania młodszych zawodników, którzy wystartowali w Varcolor Polish Youth International. Zawody rozgrywane były równolegle do turnieju głównego (22-24 września) w kategoriach wiekowych do lat 9, 11, 13 oraz 15. Niedzielne mecze finałowe seniorów transmitowane były na kanałach otwartych TVP Sport.

Poniżej prezentujemy wyniki VARCOLOR POLISH INTERNATIONAL 2016 :

W deblu kobiet zawodniczki z Indii Sanjana SANTOSH, Arathi Sara SUNIL pokonały w trzech setach Ukrainki Natalya VOYTSEKH, Yelyzaveta ZHARKA (19-21 21-19 21-14).
W finale gry pojedynczej mężczyzn Victor SVENDSEN z Dani pokonał w dwóch setach zawodnika z Indii Sourabh VARMA
(29-27 21-13 )
W finale gry mieszanej reprezentanci Polski Pawel PIETRYJA , Aneta WOJTKOWSKA przegrali w dwóch setach, z zawodnikami z Danii Mikkel MIKKELSEN, Mai SURROW (21-19 21-12)
W deblu mężczyzn zawodnicy z Chińskiej Tajpei Ching Yao LU, Po Han YANG pokonali w dwóch setach zawodników z Anglii Christophera COLES
Gregory MAIRS (21-16 21-9)
W finale gry pojedynczej kobiet spotkały się zawodniczki reprezentujące Indie. Rituparna DAS pokonała w trzech setach Rasika RAJE (11-21 21-7 21-17)