Oficjalny serwisUrzędu Miejskiego w Bieruniu

Aktualności

Znaleziono 3768 wiadomości.

SERWIS INFORMACYJNY SMS RPWiK TYCHY S.A

(2017-03-24)

RPWiK Tychy S.A. uruchomiło nowy system powiadamiania mieszkańców, polegający na możliwości przekazywania informacji dotyczących m.in. awarii lub zakłóceń w dostawie wody za pomocą systemu informacyjnego SMS. System jest bezpłatny.

JAK DOBRZE NAPISAĆ WNIOSEK LUB BIZNESPLAN

(2017-03-24)

Lokalna Grupa Działania Ziemia Pszczyńska informuje o wolnych terminach spotkań z doradcą celem konsultacji wniosku lub biznesplanu w zakresie przedsiębiorczości (otwarcie/rozwój istniejącej działalności gospodarczej). Spotkania mają charakter indywidualny.

„PCHLI TARG” W BIERUNIU

(2017-03-24)

W sobotę 1 kwietnia br. na bieruńskim Rynku po raz pierwszy zostanie zorganizowany pchli targ. To szansa, by na wiosnę zrobić trochę miejsca w szafie lub znaleźć coś ciekawego do domu czy ogrodu. Na pchlim targu możecie sprzedawać, kupować, wymieniać się, a nawet komuś coś sprezentować ! Wszystkie miłe gesty dozwolone! Udział jest bezpłatny.

DNI TEATRU 2017

(2017-03-24)

Wraz z nadchodzącą wiosną zbliżają się w Bieruniu Dni Teatru 2017. Pierwszy weekend kwietnia br. poświęcony będzie sztuce scenicznej. Odbędą się premiery naszych bieruńskich grup teatralnych, które odniosły artystyczne sukcesy i są rozpoznawalne nie tylko w naszym regionie.

PATROLE W REJONIE DELIKATESÓW KUBIK I SKATE PARKU

(2017-03-23)

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu informuje, że reagując na dokonywane wykroczenia (spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie ciszy nocnej) objęła specjalnym nadzorem rejon „Delikatesów Kubik 24h” przy ul. Granitowej oraz Skate Park przy ul. Królowej Jadwigi w Bieruniu.

90 URODZINY HELENY CICHY

(2017-03-23)

12 marca br. swoje 90 urodziny obchodziła Helena Cichy. Solenizantkę w dwa dni później z najlepszymi życzeniami odwiedził burmistrz Krystian Grzesica z zastępcą przewodniczego Rady Miejskiej w Bieruniu Barbarą Panek – Bryłą oraz Naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Bieruniu Sylwią Orocz.

KONSULTACJE W SPRAWIE SZKÓD GÓRNICZYCH

(2017-03-22)

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Bierunia spotkaniami z przedstawicielami KWK "Piast", dotyczącymi spraw związanych ze szkodami górniczymi, nadal funkcjonuje punkt konsultacyjny w Centrum Inicjatyw Gospodarczych w Bieruniu przy ul. Turystycznej 1, II piętro, pok. 31.

KONKURS POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ

(2017-03-22)

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz zbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

SZKOLENIE Z ZAKRESU CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ODPADÓW PALENISKOWYCH - WIĘCEJ KONTROLI

(2017-03-21)

15 marca br. w siedzibie Straży Miejskiej w Bieruniu zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu „Poboru próbek odpadów paleniskowych w ramach prowadzenia czynności kontrolnych przeprowadzanych przez Straże Miejskie i Gminne oraz pracowników samorządowych”.

WYDŁUŻENIE TRASY 686 W TYCHACH

(2017-03-20)

Informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2017 r. nastąpi wydłużenie trasy autobusów linii 686 na terenie miasta Tychy.Wydłużenie trasy linii 686 na terenie miasta Tychy i skierowanie go do centrum Tychów możliwe było dzięki współpracy pomiędzy władzami miasta Bierunia z miastem Tychy. Osiągnięte porozumienie pozwalające na zmianę trasy linii 686 jest efektem kilkumiesięcznych rozmów.

Urząd Miejski w Bieruniu, 43-150 Bieruń
ul. Rynek 14
Tel.: (+48 32) 324 24 00, Fax: (+48 32) 216 47 77
e-mail: urzad@um.bierun.pl

Newsletter

Miasta partnerskie